Eesti Liikide Registris on hetkel 31041 liigi nimed    eng

www.ut.ee » uudiste arhiiv
Print
Näitus "Vereta jaht-14" TÜ loodusmuuseumis

20. mail 2011 kogunesid Pärnumaale Pootsisse loodusfotograafid, et pidada maha neljateistkümnes loomafotovõistlus "Vereta jaht". Jaht toimus RMK Jäärumetsa jahimajandi metsalaamades ja rannaniitudel.
Vereta jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks on fotokaamerad ja laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, vaid vaiksed kaameraklõpsud.

Fotokaameratega hiiliti ja varitseti väärilist saaki varavalgest hilisõhtuni. Fotojahti peeti Pärnumaa metsades, soodes ja niitudel 20. mai õhtust 22. mai keskpäevani ning sügisel 9.-11. septembril. Selle jahi jahiloomaks oli metskurvits, kuid jahtida võis kõike ja kõikjal- nii vees, õhus kui maal. Näitusele välja pandud saak iseloomustab Jäärumetsa jahipiirkonna maastikke ja selle asukaid.

Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud sokk, metssiga, kobras, metskits, põder, karu, ilves, teder, metsis, mäger, saarmas ja metsnugis. Fotojahti on erinevatel aastatel peetud RMK Väätsa, Mahtra, Hiiumaa, Kuressaare, Suure-Jaani, Nõva ja Anguse jahimajandites, Põhja Kõrvemaal ning Kilingi-Nõmme piirkonnas.

Loomafotovõistlust "Vereta jaht" korraldatakse alates 1997. aastast.

„Vereta jahti“ korraldavad: Eesti Loodusmuuseum, RMK ja Overall.


Näitus jääb avatuks TÜ loodusmuuseumi renoveerimistöödeks sulgemiseni.

Powered by AutomatWeb™ - Culture in Database Muuda dokumenti Sisukaart