Eesti Liikide Registris on hetkel 31041 liigi nimed    eng
Mis on biosüstemaatika?
Biosüstemaatikute organisatsioonid ja võrgustikud

www.ut.ee » Biosüstemaatika ja fülogeneetika » Biosüstemaatikute organisatsioonid ja võrgustikud
Print
Biosüstemaatikute organisatsioonid ja võrgustikud

SSB - Society of Systematic Biologists
Biosüstemaatikute Ühingu SSB missiooniks on igakülgselt edendada biosüstemaatikat kui iseseisvat teadusharu, mis uurib nii olemasolevaid kui ka väljasurnud taksoneid, SSB toetab biosüstemaatika teooria, printsiipide ja metodoloogia arendamist. SSB annab välja biosüstemaatikutele väga olulist ajakirja “Systematic Biology” (varasem nimi “Systematic Zoology”), mis on ühingu liikmetele tasuta kättesaadav.

CETAF – Consortium of European Taxonomic Facilities
CETAF on Euroopa teadusasutuste võrgustik, mis edendab biosüstemaatika ja paleobioloogia alast väljaõpet ning teadust. Asutused, mis on CETAF liikmed omavad erakordselt suuri ning olulisi loodusteaduslikke botaanilisi, zooloogilisi, paleobioloogilisi ja geoloogilisi kogusid. Üheskoos moodustavad nad infrastruktuuri, mis toetab tuhandete teadlaste tööd kõige erinevamates teadusvaldkondades.

EDIT – The European Distributed Institute of Taxonomy
EDIT on võrgustik, mida rahastab Euroopa Liit. Projekt algas 1. märtsil 2006.a. ja kestab viis aastat. Võrgustik koosneb 27 juhtivast Euroopa, Põhja-Ameerika ja Venemaa asutusest, mille peamiseks eesmärgiks on edendada biosüstemaatika alast teadustööd. Võrgustik anna välja infolehte, mis sisaldab biosüstemaatikutele olulist informatsiooni:

The European Distributed Institute of Taxonomy (EDIT) uudiskirjad

Powered by AutomatWeb™ - Culture in Database Muuda dokumenti Sisukaart