Bioloogia ei saa eksisteerida ilma geoloogiata, elu vajab energiat ja see energia tuleb Maa keemilistest protsessidest. Alates üksikutest mikroobidest kuni keerukate eluvormideni – kõik on kujunenud meie planeedi kivimite mõjul. See toimib ka vastupidi: elu on kujundanud Maa pinda. Kohtume üle-eestilise loodusvaatluste maratoni eel 14. mail kell 20 Kivi baaris, et arutleda, mis oleks elu ilma kivideta. Arutelu Martin Liiraga juhib Margus Kasterpalu.
Martin Liira on omandanud doktorikraadi Tartu Ülikoolis 2012. aastal. Praegu töötab ta teadurina TÜ geoloogia osakonnas ja meregeoloogina Eesti Geoloogiateenistuses. Järeldoktorantuuri läbis ta Svalbardi ülikoolikeskuses, kus uuris merepõhjasetete metaani emissioone. Liira uurimistöö keskmes on Läänemere ja Arktika merepõhjasetete geokeemia.
Margus Kasterpalu on lavastaja ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia Loodusloovusfestivali kuraator.
Tegu on avaliku üritusega. Korraldaja võib teha foto-, video- ja helisalvestisi ning jagada neid osalejatega, meediakanalites ning kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Loodusloovusfestival kutsub märkama elurikkust meie ümber, süvenema looduse ja kultuuri seostesse ning nautima loodusest inspireeritud loomingut. Leiame koos üles looduse ja loovuse kokkupuutepunktid ning jagame eri ürituste ja ettevõtmiste kaudu nii teavet kui ka elamusi. Ümbritseva looduse ja elurikkuse märkamine on oluline lähtekoht loovusele ja hea algus keskkonnateemadesse süvenemisel.
Festivali olulisim üritus, loodusvaatluste maraton toimub 7.–8. juunini. Maratoni käigus panevad inimesed varem registreeritud vaatlusaladel 24 tunni jooksul kirja nii palju kohatud liike kui võimalik. Rohkem infot leiab veebilehelt https://elurikkus.ee/lvm.
Loodusloovusfestivali ja selle sündmuste sarja toetab Tartu linn ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.