Autor:
Katrin Mäeots

3.–12. märtsini toimub botaanikaaias XII orhideenäitus

Image

Kaheteistkümnendat korda toimuv orhideenäitus Tartu Ülikooli botaanikaaias on pühendatud käpalistele. Näituse programm on sisustatud põnevate töötubade ja ekskursioonidega.

Kümme päeva kestval orhideenäitusel saab tutvuda põnevate ja kuninglike orhideedega. Kaks aastat ära jäänud, kuid igal kevadel oodatud sündmus ootab taas külastajaid. Näitusel leidub nii kodude aknalaudadelt tuttavaid liike, kui ka selliseid, mis on haruldasemad. Kaheteistkümnendat orhideenäitust toetab Tartu Ülikooli audoktor ja külalisprofessor Mark Frederik Peterson.

Päike liigub juba kõrgemalt ja tihane teeb esimesi hääleharjutusi. Paljud ihkavad esimesi õisi ja värsket rohelust. Teeme pärast koroonapausi taas kevadeootuse kergemaks ja kutsume õiteküllasele ja aroomirikkale rohekümblusele meie kasvuhoones.

Tartu Ülikooli botaanikaaia 220. juubeliaastal toimuval kaheteistkümnendal orhideenäitusel saab näha kummaliste kohastumustega käpalisi erinevatest maailmajagudest ja kasvukohtadest. On liike, mille õisi peab luubiga otsima ning ristandeid, mille esivanemad on erinevatest perekondadest. Kindlasti tasub kohale tulla igal orhideehuvilisel!

Näituse korraldaja ja botaanikaaia vanemaednik Sten Mander

Orhideenäituse ajal toimuvad laupäeviti, 4. ja 11. märtsil kell 13 töötoad, kus tutvustatakse orhideesid ja jagatakse nippe nende hooldamiseks. Töötuba viib läbi Anni Oja, kes on oma teadmisi täiendanud Costa Rica Lankesteri botaanikaaias, mille üheks tegutsemissuunaks on kohalike orhideede paljundamine ning nende reintrodutseerimine.

Töötubadesse võib soovi korral kaasa tuua enda orhideid, mida on võimalik meie pakutavatele substraatidele ja/või pottidesse ümber istutada. Töötubades saab korraga osaleda kuni 15 inimest, osalemine on tasuline – 10 eurot inimene. Osalemiseks on vaja eelregistreeruda botaed@ut.ee või telefonis 737 6180. Lisateave töötubade kohta: Anni Oja, cashmir@gmail.com.

Lisaks töötubadele toimuvad näitusel ekskursioonid pühapäeviti, 5. ja 12. märtsil kell 13. Osalemine ekskursioonidel näituse piletiga, eelregistreeruda pole vaja.

 

Lisaks orhideenäitusele saab botaanikaaia õppeklassis samal ajal näha ka kunstniku Ülle Järve lillemotiividega maale. Näitus „Õis igasse päeva“ on avatud kuni 31. märtsini.

Tartu Ülikooli botaanikaaia XII orhideenäitus toimub 3.–12. märtsini. Orhideenäituse jaoks on botaanikaaed tööpäeviti avatud tavapärasest natuke kauem: näitust saab tulla vaatama E–R kell 10–18, L–P kell 10–17. Sissepääs botaanikaaia piletiga.

Kõigil orhideehuvilistel on võimalik taimi kaasa osta. Tartu Ülikooli botaanikaaias müüb näituse ajal orhideesid kodu- ja aianduskeskus Gardest.
 

Image
#ühiskonnale #ülikoolist
Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Loodusmuuseumis toimuvad tehnilised tööd

#õppimine #teadus #ühiskonnale
Aasta lind aul: isane lind talvesulestikuga

Loodusõhtu „Kes on aasta lind aul ja kuidas tal läheb?“

#ühiskonnale #ülikoolist
Lumine mets

Lahtiolekuajad iseseisvuspäeva pühade ajal