Author:
Margot Sakson

Loodusfotograaf Urmas Tartes korraldab Loodusfestivali ajal fotokoolitust

Neljapäeval, 8. juunil kell 16 toimub Tartu Ülikooli botaanikaaias loodusfotokoolitus Urmas Tartese juhendamisel. 

Fotokoolitusel keskendume taimede pildistamisele, kuid võimalusel märkame ja pildistame ka liikuvaid eluvorme. Käsitleme teoreetilisi ja praktilisi nippe pildistamisel. Selgitame välja, kas ja kui suur on ühisosa teadusliku dokumendi ja ilupildil vahel, kuidas teha loodusvaatluse pilti ja kuidas kasutada metaandmeid aimefotol. Iga osaleja saab väikese ülesande, millest koostatakse fotogalerii. Pildistamiseks sobivad kõik fotoaparaadid või fotoaparaati sisaldavad seadmed. 

Loodusfotokoolitus Urmas Tartesega toimub 8. juunil kell 16 Tartu Ülikooli botaanikaaias. Kaasa võtta oma fotoaparaat. Koolitus kestab umbes kaks tundi. Koolitus on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerumine, täites vorm või kirjutades loodusfestival@ut.ee. Kohtade arv on piiratud. 

Loodusfotokoolitus kuulub Loodusfestivali programmi. Kogu programmiga saab tutvuda Loodusfestivali kodulehel

Loodusfestival toimub 7.–11. juunini üle Eesti. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama elurikkust soosivaid käitumisharjumusi. Festivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koos partneritega. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Loodusfestivali toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus ja SA Tartu 2024. 

#Tartu2024 #koostöö #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfestival x Ööülikool: avalik salvestus „Elu aed on metsikult ilus“

#Tartu2024 #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfestivali programm „Elu aed“ on avalik

#kultuur
Muuseumiöö visuaal

Ööliblikate salapärane maailm – Muuseumiöö Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias