Eesti Kirjandusmuuseum

Suvisel loodusluuleõhtul esitavad Eesti looduspärimuse tekste näitleja Reimo Sagor ja luuleuurija Morten Made

Loodusluuleõhtu sündmuste sari on Tartu Ülikooli loodusmuuseumi 2021. aastal algatatud sari, kus kirjandustegelased esitavad loodusluulet või -tekste. 16. augustil kell 19 toimub luuleõhtu koostöös Eesti Kirjandusmuuseumiga näituse „Metsavaimud masinas“ raames.

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

16. augusti loodusluuleõhtul tulevad lugemisele erižanrilised, -rütmilised, -kõlalised, -keelelised materjalid veebiantoloogiast „Eesti looduspärimus“. Tekste loevad Vanemuise Teatri näitleja Reimo Sagor ja luuleuurija Morten Made. Reimo Sagor on osalenud mitmetes nimekates filmides ning etenduskunsti projektides. Morten Made õpib Tartu Ülikooli magistriõppes Eesti kirjandust ja tegeleb kultuurikriitikaga.

Rahvusvaheline tehnoloogilise kunsti näitus „Metsavaimud masinas“ on veel avatud 25. augustini teisipäevast pühapäevani kell 10–18 Eesti Kirjandusmuuseumis ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumi hoones ning kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Näitus „Teadmata”

Näitus „Puudutakse“ valgustab elurikkuse tumedat poolt – liikide väljasuremist

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Näituse „Metsavaimud masinas“ publikuprogramm kestab veel nädal aega