Loodusharidus

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed pakub rikkalikku valikut loodusharidust. Õpetame loodust tundma ja hoidma. Meie haridustegevused edendavad keskkonnahoidlikke väärtusi ja eluviisi. Viime läbi õppeprogramme ja koostame õppematerjale. Korraldame viktoriine ja sündmusi. Õpetame loodust vaatlema ja edendame harrastusteadust.  Igal aastal korraldame  Loodufestivali ja loodusvaatluste maratoni. Koostöös Tartu loodusmajaga tegutseb muuseumis zooloogia huviring. 

Õppeprogrammid

Õppemängud

Õppematerjalid

Koostöö Vanemuise teatriga

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning Vanemuise teater kutsuvad lapsi osa võtma vahvatest paaristundidest, kuhu külla tulevad Kollased Kassid. Lasteprogrammidest on võimalik osa võtta eelneval kokkuleppel.

Vanemuise kollased kassid koos lastega õppeprogrammis „Pöörane pööripäev“

Lasteprogramm „Pöörane pööripäev“

Lasteprogramm - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Vanemuise Teater

Lasteprogramm „Mängult või päriselt“

Koostöö Vanemuise Teatriga

Lasteprogramm „Ananass ja Kollane Kass“

Jõuluprogrammid

Veeda jõule meiega, Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias. Pakume lastele vahvaid ja mängulisi jõuluprogramme.

Jõuluprogrammid lastele - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Jõuluprogramm „Pöörane pööripäev“

Jõuluprogramm lastele - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Jõuluprogramm „Sooja troopikasse“

Lasteaialapsed tiigriprogrammi!

4–7aastased lasteaialapsed on oodatud osa võtma tiigriprogrammist. Mängulise programmi käigus kuulame loomade hääli, paneme kokku puslesid ja räägime piltide abil suurkaslaste eluviisist ja elupaikadest. Uurime maakaarti ja arutleme, miks need uhked loomad kohtuvad omavahel vaid loomaaias või loodusmuuseumis. Oma värskeid teadmisi saavad lapsed kinnistada kehastudes maskidega tiigriks, lõviks või jaaguariks.

Õppeprogrammid - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Lasteprogramm „Tiiger“

Telli õppeprogramm