Loodusmuuseumi ja botaanikaaia uudised

Otsi uudist

Suvisel fotonäitusel on võimalik tutvuda kunstnik Heikki Leisi fotolavastustega, mis räägivad Tartu Ülikooli lugu. Muhedad tekstid on loonud kirjanik Mart Kivastik.
  • #ülikoolist
  • #muuseum
  • meist mujal
Tartu Ülikooli botaanikaaias avatud näitusel „Looduse loor“ mõtestatakse botaanikaaia rolli liikide säilitamise ja teadustöö kohana ning luuakse dialoog kunsti ja teaduse vahel. Kolmapäeval, 10. juulil toimub lastele teadust ja kunsti ühendav seebimullide töötuba.
  • #kooliõpilasele
  • pressiteade
Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalil 8.–9. juunil toimunud loodusvaatluste maratonil tehti 24 tunniga üle 10 300 loodusvaatluse. Kõik vaatlused, välja arvatud range kaitse all olevad liigid, on näha Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia loodud eElurikkuse andmeportaalis.
  • uudis
Sel aastal esimest korda toimunud loodusvaatluste minimaratonil tegid 26 Eesti kooli õpilased üle 2200 loodusvaatluse ja panustasid sellega kohaliku elurikkuse kaardistamisse. Kevadel 1. maist–7. juunini tehtud vaatlused on avalikud ja nendega saab tutvuda eElurikkuse andmeportaalis.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Reedel, 28. juunil avatakse Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluv rahvusvaheline tehnoloogilise kunsti näitus „Metsavaimud masinas“, mis aitab taaselustada rahvatarkusi ja muuta tajutavaks looduse hingestatus. Näitus avatakse kahes naaberhoones Eesti Kirjandusmuuseumis ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumis.
  • uudis
Juuni lõpus tähistab Tartu Ülikooli botaanikaaed 221. aastapäeva. Laupäeval, 29. juunil kell 11 toimub ekskursioon näitusel „Looduse loor“ ja kell 13 muusikaline ekskursioon botaanikaaias, et tähistada väärikat iga ja tutvuda avamaa kollektsioonidega.
  • uudis
Tartu Ülikooli loodusmuuseum on pühade ajal suletud, ootame teid botaanikaaeda, mis on avatud tavapärasel lahtiolekuajal. Ilusaid pühi!
  • #ülikoolist
  • #muuseum
  • uudis
Luksemburgi kunstniku Justine Blau ja kuraatori Fanny Weinquini näitusel „Looduse loor“ uuritakse praeguse keskkonnakriisi valguses mitmesuguste dokumentide, illusioonide ja jutustuste abil inimese suhet loodusega ja loodushoiutavasid. Ekskursioonid näitusel toimuvad igal laupäeval 22. juunist kuni 20. juulini ja näituse viimasel päeval, 28. juulil.
  • uudis
Luksemburgi kunstniku Justine Blau näitusel uuritakse praeguse keskkonnakriisi valguses mitmesuguste dokumentide, illusioonide ja jutustuste abil inimese suhet loodusega ja loodushoiutavasid.
  • uudis
Märt-Matis Lille kirjutatud ja Margus Kasterpalu lavastatud mütopoeetiline oratoorium „Emajõe sünd“ etendub ainult kolmel õhtul. Täna, 13. juunil toimub Tartus lodjakojas esietendus ja reedel, 14. juunil mängitakse lavastust veel kaks korda. 90-minutilises lavateoses põimuvad loodus- ja inimhääled tänapäevase muusika, loodusfilmi, animatsiooni ja lavalise liikumisega.
  • uudis
Sel nädalavahetusel, 8.–9. juunil kaardistatakse elurikkust enam kui 60 paigas Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Rootsis ja Soomes.
  • uudis
Laupäeval, 15. juunil kell 12 toimub Tartu Ülikooli botaanikaaias näituse „Looduse loor“ avamine, kuhu on oodatud kõik huvilised.
  • uudis
Pühapäeval, 9. juunil kohtuvad Tartu Ülikooli botaanikaaias Loodusloovusfestivali partnerid, et üheskoos pakkuda loodushariduslikke ja meelelahutuslikke tegevusi. Sündmus on kõigile tasuta
  • #ühiskonnale
  • uudis
Linnujämm on rahvusvaheline kontsert, kus esitavad muusikud ja luuletajad lindudest inspiratsiooni saanud loomingut, olgu selleks linnulaulu tõlgendus sõnades või muusikas, linnuga seotud rahvapärimusest saadud impulss või isiklik elamus. Linnujämm toimub 8. juunil kell 19 Tartu Lodjakojas.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Neljandas linnupesas manab ameerika jazzklarnetist ja filosoof David Rothenberg kuuldele botaanikaaia tiigi helid. Kontsert toimub reedel, 7. juunil kell 21 Tartu Ülikooli botaanikaaias.
  • uudis
Kolmandas linnupesas loob duo Varm & Correia võnkelise keskkonna, kus ühendatakse loomulikud ja sünteetilised helid. Kontsert toimub neljapäeval, 6. juunil kell 21 Tartu Ülikooli botaanikaaias.
  • uudis
Kolmapäeval, 5. juunil kell 13 avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaias Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival, mis on pühendatud loovuse ja elurikkuse seostele.
Loodus inspireerib loovust!
  • uudis
Arutelud Loodusloovusfestivali programmis pakuvad mõtteainet looduse tundmise, väljasuremise, kliima muutumise, isetegemise, loodushoiu ja looduskaitse teemadel. Soovitame festivali kavast sündmuseid, mis annavad mõttele hoogu.
  • uudis
Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival suunab inimest märkama elurikkust enda ümber. Festival toimub 5.–15. juunini üle Eesti.
  • #teadus