Kas loodus on Sulle oluline? Tule Loodusfestivali kaaskorraldajaks

Järjekorras üheksas Loodusfestival keskendub aedade ilu ja elurikkusele. Loodusfestival toimub 7.–11. juunini. Kaaskorraldajate ettepanekuid oodatakse 31. märtsini.
13.03.2023

Loodusmuuseumis toimuvad tehnilised tööd

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi saalides toimub laevalgustite vahetamine. Tööde teostamise aeg on planeeritud 10. aprillini.
06.03.2023

220 aastat teadust ja ajalugu

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed on külastajate, üliõpilaste ja teadlaste kohtumispaik. Siin dokumenteeritakse Eesti ja kogu maailma loodust, edendatakse teadusuuringuid ja antakse edasi loodushariduslikku teadmust, et aidata kaasa elurikkuse säilimisele.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Tartu Ülikooli botaanikaaed

Kuhu minna lastega?

Ikka loodusmuuseumisse või botaanikaaeda! Muuseum on paik, kus saab vaadata lõviga tõtt, uurida sädelevaid mineraale, kivimeid ja kivistisi või kuulata, kuidas laulab metsvint. Botaanikaaias saab tunda mõnu soojast troopikast, kohtuda kilpkonnadega, uudistada putuktoidulisi taimi või 70aastaseid siilkaktuseid.

Külastusinfo
#kestlikkus #teadus #uudis
Kuues üle-eestiline loodusvaatluste maraton toimub 10.–11. juunini. Kõik huvilised on oodatud 1. juuniks vaatluspaikadest teada andma.
21.03.2023
#koostöö #kultuur #uudis
Järjekorras üheksas Loodusfestival keskendub aedade ilu ja elurikkusele. Loodusfestival toimub 7.–11. juunini. Kaaskorraldajate ettepanekuid oodatakse 31. märtsini.
13.03.2023
#koostöö #kultuur #uudis
Loodusfestivali programmi kuuluv fotokonkurss „Metsik linn“ toimub kaheksandat korda. Esita oma fotod konkursile 27. märtsist kuni 7. maini.
20.03.2023
#instituudist #koostöö #kultuur #uudis
Kuni 3. aprillini on Eesti vanima muuseumi, 220-aastase Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näitus „Muuseumi majad“ avatud Oecologicumis.
16.03.2023

Teadus ja kogud

Mida teha Tartus?

Tartu on ülikooli linn – siit leiab kuhjaga tarkust, ajalugu ja põnevaid sündmusi. Loodusmuuseumis ja botaanikaaias toimub mitmeid regulaarseid üritusi, nagu peredele mõeldud huvipäevad, loodusõhtute sari või loodusluuleõhtud koos tuntud poeetidega. Vaata, millal toimub juba järgmine üritus ja tule võta osa!