Kui elurikas on Sinu aed? Võta osa loodusvaatluste maratonist

Kuues loodusvaatluste maraton toimub 10.–11. juunini. Oma vaatlusala saab veel registreerida 1. juunini.
25.05.2023

Loodusfestivali programm „Elu aed“ on avalik

Loodusfestival toimub 7.–11. juunini, programm on inspireeritud elurikkusest aedades, botaanikaaia 220. aastapäevast ja liikumisaastast. Viie päeva jooksul toimub põnevaid tegevusi kõigile.
10.05.2023

220 aastat teadust ja ajalugu

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed on külastajate, üliõpilaste ja teadlaste kohtumispaik. Siin dokumenteeritakse Eesti ja kogu maailma loodust, edendatakse teadusuuringuid ja antakse edasi loodushariduslikku teadmust, et aidata kaasa elurikkuse säilimisele.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Tartu Ülikooli botaanikaaed

Kuhu minna lastega?

Ikka loodusmuuseumisse või botaanikaaeda! Muuseum on paik, kus saab vaadata lõviga tõtt, uurida sädelevaid mineraale, kivimeid ja kivistisi või kuulata, kuidas laulab metsvint. Botaanikaaias saab tunda mõnu soojast troopikast, kohtuda kilpkonnadega, uudistada putuktoidulisi taimi või 70aastaseid siilkaktuseid.

Külastusinfo
#koostöö #kultuur #uudis
Pühapäeval, 11. juunil toimub Loodusfestivali perepäev ja pidulik lõpetamine Aparaaditehases. Terve päeva jooksul saab osa võtta eriilmelistest töötubadest ja mängulistest tegevustest.
02.06.2023
#koostöö #kultuur #õppimine #uudis
Loodusfestivali raames korraldab disainer ja kunstnik Liina Lember ööliblika töötube ja seab üles installatsioone nii Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias, Aparaaditehases kui ka Tallinna Loomaaias.
01.06.2023
#kultuur #uudis
Loodusfestival kutsub linnujämmile – reedel, 9. juunil kell 18 saavad Tartus Lodjakojas kokku linnud, helikunstnikud ja poeedid, et pöörata tähelepanu linnaloodusele.
31.05.2023
#Tartu2024 #kultuur #uudis
Juunikuu on Tartu Ülikooli botaanikaaia jaoks pidukuu, mil toimub mitmeid üritusi, mis on pühendatud 220. aastapäevale. Ekskursioonid toimuvad tasuta.
30.05.2023

Teadus ja kogud

Mida teha Tartus?

Tartu on ülikooli linn – siit leiab kuhjaga tarkust, ajalugu ja põnevaid sündmusi. Loodusmuuseumis ja botaanikaaias toimub mitmeid regulaarseid üritusi, nagu peredele mõeldud huvipäevad, loodusõhtute sari või loodusluuleõhtud koos tuntud poeetidega. Vaata, millal toimub juba järgmine üritus ja tule võta osa!