Programmid koostöös Vanemuise teatri Kollaste Kassidega ootavad osalema lastegruppe

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia populaarsed õppeprogrammid koostöös Vanemuise teatri ja Kollaste Kassidega toimuvad veebruaris, märtsis ja aprillis.
06.02.2023

Fotonäitus „Esmapilgul märkamatu maailm“

Fotonäitusel saab vaadata makro- ja lähivõtteid. Tegu on Viljandi Fotoringi liikmete loominguga – fotod on tehtud Eesti loodusest, ülesvõtteid on tehtud ka ülikooli botaanikaaias.
09.01.2023

220 aastat teadust ja ajalugu

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed on külastajate, üliõpilaste ja teadlaste kohtumispaik. Siin dokumenteeritakse Eesti ja kogu maailma loodust, edendatakse teadusuuringuid ja antakse edasi loodushariduslikku teadmust, et aidata kaasa elurikkuse säilimisele.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Tartu Ülikooli botaanikaaed

Kuhu minna lastega?

Ikka loodusmuuseumisse või botaanikaaeda! Muuseum on paik, kus saab vaadata lõviga tõtt, uurida sädelevaid mineraale, kivimeid ja kivistisi või kuulata, kuidas laulab metsvint. Botaanikaaias saab tunda mõnu soojast troopikast, kohtuda kilpkonnadega, uudistada putuktoidulisi taimi või 70aastaseid siilkaktuseid.

Külastusinfo
#kooliõpilasele #koostöö #uudis
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia populaarsed õppeprogrammid koostöös Vanemuise teatri ja Kollaste Kassidega toimuvad veebruaris, märtsis ja aprillis.
06.02.2023
#koostöö #kultuur #teadus #uudis
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi veebruarikuu loodusõhtul räägib Marju Kõivupuu ristimetsadest, nende tekkeloost ja iseärasustest. Loodusõhtu toimub neljapäeval, 9. veebruaril kell 18.
02.02.2023
#koostöö #kultuur #uudis
„Rukkirääk“ on taskuhääling, mille 20-minutilist loodustemaatilist saadet võib oodata iga kuu viimasel teisipäeval. Teise hooaja esimeses saates võetakse luubi alla teaduse populariseerimine.
31.01.2023
#kultuur #teadus #uudis
Laupäeval, 28. jaanuaril toimub viimane kuraatorituur näitusel „Tolmeldamise võlu ja valu“. Tuuri juhib näituse kuraator Veljo Runnel. 
19.01.2023

Teadus ja kogud

Mida teha Tartus?

Tartu on ülikooli linn – siit leiab kuhjaga tarkust, ajalugu ja põnevaid sündmusi. Loodusmuuseumis ja botaanikaaias toimub mitmeid regulaarseid üritusi, nagu peredele mõeldud huvipäevad, loodusõhtute sari või loodusluuleõhtud koos tuntud poeetidega. Vaata, millal toimub juba järgmine üritus ja tule võta osa!