Author:
Silvia Luik

Loodusfestival

Loodusfestival on juunikuine üle-eestiline suursündmus. Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega, kelle seas on loodushariduskeskused, loodusühingud, vabaajakeskused ja paljud teised. Loodusfestivali eesmärk on juhtida tähelepanu looduse tähtsusele linnakeskkonnas ning väärtustada elurikkust meie ümber. 

Festivali raames toimub palju sisukaid töötubasid, ekskursioone, loenguid ja muid tegevusi. Igal aastal toimuvad ka traditsioonilised sündmused, nagu fotokonkurss „Metsik linn”, kontsertõhtu Linnujämm ning 24 tundi kestev üle-eestiline Loodusvaatluste maraton. Loodusfestivali toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi, kus kannab nime Ellujäämise Kunstide Linnaloodusfestival „Loodus loob“

Iga programmis olev üritus annab uusi teadmisi nii harrastajale kui ka spetsialistidele endile, kes igapäevaselt loodusteemadega kokku puutuvad. Tore on näha entusiastlikke loodussõpru, kes leiavad tee Loodusfestivalile!

Kaarin Hein
#koostöö #kultuur #õppimine
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfotograaf Urmas Tartes korraldab Loodusfestivali ajal fotokoolitust

#kooliõpilasele #õppimine
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Huvipäev „Põnevat kalariigis“

#õppimine #teadus #ühiskonnale
Aasta lind aul: isane lind talvesulestikuga

Loodusõhtu „Kes on aasta lind aul ja kuidas tal läheb?“