Autor:
Andrei Miljutin

Kunsti ja teaduse kohtumispaik: avatud on Andrei Miljutini illustratsioonide näitus

Zooloogi ja selgroogsete loomade kogude kuraatori Andrei Miljutini joonistustest avati näitus „Imelised imetajad“, kus omavahel põimuvad kunst ja teadus. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis jääb näitus avatuks 18. veebruarini.

Image
Joonistus

Näitusele välja pandud loomajoonistused on loodud teadusartiklite, raamatute ja muude teaduslike väljaannete tekstide illustreerimiseks – täiendades nii teaduspõhist täpset informatsiooni. Näitusel esitatud joonistusest ligi pooled on varem ilmunud Andrei Miljutini publikatsioonides, teised on kavandatud tulevaste tekstide illustreerimiseks.

Andrei Miljutin kirjeldas, kuidas joonistamise protsess meenutab talle tõlkimist.

Võtad pooltosinat teaduslikust seisukohast puudulikke fotosid, teed kõigepealt endale looma kehaehituse selgeks ning seejärel joonistad nii, et see oleks arusaadav ka teistele.

Andrei Miljutin

Niisamuti on joonistamisel fotograafia ees mitmeid eeliseid – ka kõige ilusam loodusfoto reeglina annab puuduliku informatsiooni looma kehaehitusest, kui loomal on jalad rohu sees või mõni kehaosa varjus.

„Kuigi ma kasutan kallimaid professionaalseid joonistamisvahendeid, on need siiski kordades odavamad kui professionaalne fotovarustus, täpsustas Miljutin. Pealegi, ka kõige eksootilisema looma saan ma joonistada kodus. Selle looma pildistamine looduses nõuaks kallist ekspeditsiooni, mis võib venida kuudeks ja lõppeda ei millegagi, aga selliseid pilte on mul vaja sadu ja kohe.“

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kuraator Andrei Miljutin on zooloog, kes on avaldanud imetajatest nii teaduslikke kui populaarteaduslikke raamatuid. Tema värskeim teos on äsja Tartu Ülikooli kirjastuses ilmunud raamat „The Phenomenon of Rat“. 1987. aastast, kui sai Peterburi ülikooli bioloogiateaduste kandidaadikraadi, on ta seotud olnud Tartu Ülikooliga.

Näitus „Imelised imetajad“ jääb loodusmuuseumis avatuks 18. veebruarini 2024. Näitust saab külastada muuseumipiletiga.

Looduse loor

Homme avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaias näitus, mis uurib inimese suhet loodusega

Koor vaatab Kaljo Põllu motiivi

Tartu lodjakojas esietendub multimeedialavastus „Emajõe sünd“

LVM

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tiitliaastal toimub läbi aegade suurim loodusvaatluste maraton