Avasta Eesti loodust Loodusloovusfestivali sündmustel Lõuna-Eestis ja mujal

Loodusloovusfestival pakub ainulaadseid võimalusi kogeda Eesti looduse ilu ja mitmekesisust, pakkudes üritusi nii Tartus kui ka üle Eesti 5.–15. juunini.
07.05.2024

Eesti looduse avastamine üheksa nädalaga – loodusretked igas maakonnas

Üheksa nädalat kestval Eesti looduse tutvustamise retkesarja üritustel kõigis maakondades saab bioloogi kaasabil uurida meid ümbritsevat pärismaist loodust ja õppida loodust vaatlema. Retked toimuvad aprillist maini ja on sissejuhatus Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalile, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.
04.04.2024

220 aastat teadust ja ajalugu

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed on külastajate, üliõpilaste ja teadlaste kohtumispaik. Siin dokumenteeritakse Eesti ja kogu maailma loodust, edendatakse teadusuuringuid ja antakse edasi loodushariduslikku teadmust, et aidata kaasa elurikkuse säilimisele.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Tartu Ülikooli botaanikaaed

Teadus ja kogud

Kuhu minna lastega?

Ikka loodusmuuseumisse või botaanikaaeda! Muuseum on paik, kus saab vaadata lõviga tõtt, uurida sädelevaid mineraale, kivimeid ja kivistisi või kuulata, kuidas laulab metsvint. Botaanikaaias saab tunda mõnu soojast troopikast, kohtuda kilpkonnadega, uudistada putuktoidulisi taimi või 70aastaseid siilkaktuseid.

Külastusinfo
#Tartu2024 #kultuur #uudis
Maikuu loodusluuleõhtul esinevad Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel. Hooaja viimasel loodusluuleõhtu kuulub linnupesade sarja.
21.05.2024
#kooliõpilasele #koostöö #õppimine #uudis
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning Teater Vanemuine kutsuvad osalema suvises linnalaagris „Karupoja suveseiklus“!
20.05.2024
#Tartu2024 #kultuur #ühiskonnale #pressiteade
Alates neljapäevast, 16. maist saab Tartu Ülikooli botaanikaaias mängida otsimismängu, mille käigus tuleb püüda vastata kümnele küsimusele. Osavõtjate vahel loositakse välja auhindu.
17.05.2024
#kultuur #uudis
Rahvusvahelisel muuseumipäeval, 18. mail toimub üleriigiline muuseumiöö „Öös on vabadust“.
10.05.2024

Teadus ja kogud

Mida teha Tartus?

Tartu on ülikooli linn – siit leiab kuhjaga tarkust, ajalugu ja põnevaid sündmusi. Loodusmuuseumis ja botaanikaaias toimub mitmeid regulaarseid üritusi, nagu peredele mõeldud huvipäevad, loodusõhtute sari või loodusluuleõhtud koos tuntud poeetidega. Vaata, millal toimub juba järgmine üritus ja tule võta osa!