Autor:
Sergey Platonov (Pexels.com)

Näituse „Looduse loor“ seebimullide töötuba lastele toimub 10. juulil

KOHAD ON TÄITUNUD!

Tartu Ülikooli botaanikaaias avatud näitusel „Looduse loor“ mõtestatakse botaanikaaia rolli liikide säilitamise ja teadustöö kohana ning luuakse dialoog kunsti ja teaduse vahel. Kolmapäeval, 10. juulil toimub lastele teadust ja kunsti ühendav seebimullide töötuba.

Seebimullide töötuba on mõeldud 6–11aastastele lastele. Koos juhendajate, kunstniku ja Tartu Lastekunstikooli õpetaja Eva Labotkini ja botaanikaaia loodushariduse spetsialisti Margit Hirvega avastatakse seebimullide värvilist ilu ja uuritakse, kuidas teha täiuslikke seebimulle.

„Koos otsime vastuseid küsimustele, miks seebimullid katki lähevad ja mida selle vastu ette võtta ning kas mullidega saab ka kunsti teha,“ sõnas töötoa juhendaja Labotkin.

Töötuba toimub Tartu Ülikooli botaanikaaias õues või vihmase ilma korral siseruumides. Palume osalejatel kanda ilmale vastavaid riideid, mis võivad ka kohati veidi märjaks saada. Töötuba toimub eesti keeles.

Seebimullide töötuba toimub kolmapäeval, 10. juulil kell 11–12.15

Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. Töötoas osalemine on tasuline: 7 eurot lapse kohta. Pileti saab soetada kohapeal kassas. Töötoas saavad osaleda 15 last, kohtade arv on piiratud. Kogunemine botaanikaaia kassa juures.

Registreeri laps töötuppa

Seebimullide töötuba kuulub näituse „Looduse loor“ publikuprogrammi. Loe edasi näituse ekskursioonide ja kuraatorituuride kohta loodusmuuseumi ja botaanikaaia kodulehel. Näitus on osa Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalist ning kuulub Euroopa Kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi. Näitus „Looduse loor“ on Tartu Ülikooli botaanikaaias avatud 15. juunist kuni 28. juulini. Näitust saab külastada botaanikaaia lahtiolekuajal iga päev kell 10–17. Näituse külastamine ja ekskursioonil osalemine on kasvuhoonepiletiga.

Näitust toetavad Kultur | lx – Luksemburgi kunstinõukogu, Kultuuriministeerium/ Luksemburgi valitsus, Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital.

Loodusvaatlejad vaatlemas

Loodusvaatluste maratonil tehti ööpäevaga üle 10 000 loodusvaatluse

Õpilane teeb loodusvaatlusi

Esimesel loodusvaatluste minimaratonil tehti üle 2200 vaatluse

Metsavaimud masinas kujundus

Osa näitusest „Metsavaimud masinas“ avatakse reedel, 28. juunil loodusmuuseumis