Autor:
Margot Sakson

Loodusfestival x Ööülikool: avalik salvestus „Elu aed on metsikult ilus“

Loodusfestivali eelsündmus „Elu aed on metsikult ilus“ toimub kolmapäeval, 24. mail Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Loomaökoloogi Tuul Sepa ja arhitekti Elo Kiiveti vestlusõhtut salvestab Ööülikool.

Loodusfestival toimub 7.–11. juunini, kutsudes avastama meid ümbritsevate avalike ja eraaedade elurikkust ja vaba aja veetmise võimalusi aedades. Loodusfestivali peateemaks on „Elu aed“, mis on inspireeritud Tartu Ülikooli botaanikaaia 220. aastapäevast.

Vestlusõhtul kohtuvad kaks võtmeisikut, kelle töö on tihedalt seotud elurikkuse taastamise ja säilitamisega linnaruumis ning kes teavad hästi, mis inimestele vastumeelsust valmistab. Elurikkus algab koduaiast, teadlikkus algab aga haridusest.

Image
Tuul Sepp

Tuul Sepp töötab loomaökoloogia kaasprofessorina Tartu Ülikoolis ja on tegelenud oma uurimistöös mitmete loomarühmadega. Muuhulgas vastutab Sepp käimasoleva projekti eest, mille eesmärk on välja töötada ökosüsteemide tervist ja elupaikade ühendatust soosivaid linnalooduse hooldamise praktikaid, rakendades neid Tartu näitel. „Olles kord tundma õppinud, millist linnaloodust vajab keskkond ja ka inimene, ei saa ma enam roheluseta liigivaest linna näha millegi muu kui katkise ja kurvana, olgu ükskõik kui ilus arhitektuur,“ kirjeldas Sepp teema olulisust.

Image
Elo Kiivet

Elo Kiivet on arhitekt ja urbanist, kelle senine töö on seotud olnud arhitektuuri ja avaliku ruumiga, sealhulgas ruumiteadlikkusega. Kiivet on Tartu abilinnapea arhitektuuri, ehituse, planeerimise ja ruumiloome valdkonnas. „Linna ja looduse vastandamine on lihtsustatud lähenemine, ehk just seetõttu oleme jõudnud ohtlikku äärmusesse, kus linnaruumis on loodusega raske kokkupuutepunkte leida,“ selgitas Kiivet puudujääki ruumihariduses.

Vestlusõhtu „Elu aed on metsikult ilus“ Ööülikooli avalik salvestus toimub 24. mail kell 18 Taru Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal. Osalemine on tasuta.

Loodusfestivali korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

orhidee222

Orhideenäituse loodusõhtu „Orhideede sigimiskombestikust – purjus herilased, parfüümimeistrid ja kaunis petukaup“

orhidee222

Orhideenäituse loodusõhtu „Orhideede sigimiskombestikust – purjus herilased, parfüümimeistrid ja kaunis petukaup“

Lisanna Kuningas

Tartu Ülikooli botaanikaaias esineb laulja Lisanna Kuningas