Autor:
Margot Sakson

Loodusfestivali programm „Elu aed“ on avalik

Loodusfestivali programm on inspireeritud elurikkusest aedades, botaanikaaia 220. aastapäevast ja liikumisaastast. Viie päeva jooksul toimub põnevaid töötube, kontserte, retki ning tegevusi kogu perele. Festivali programm on avalik kodulehel.

7.–11. juunini toimuva Loodusfestivali programmis leidub üle 60 sündmuse, mis toimuvad Tartus ja Tartumaal, Tallinnas, Räpinas, Võrus ning loodusvaatluste maratoni avalikel aladel mitmel pool Eestis. Sündmusi korraldavad kõik 30 partnerit, kelle hulgas on neid, kes on üritusi festivali kavas korraldanud varasematel aastatel, ja ka neid, kes võtavad programmist osa esimest korda.

Loodusfestivali kavva kuulub üle 60 sündmuse. Sel korral on tähelepanu suunatud nii avalikele kui ka eraaedadele ja neis peituvatele aaretele, eelkõige looduslikule elurikkusele. Sel aastal kutsume aias mõnulema ja aiailu nautima, aga ka liikuma ja kuulama. Lihtsustamaks kavast meelepäraste sündmuste leidmist, katsetame piktogrammide abil teemakategooriate loomist, nii et saaks kergesti leida peredele sobivaid sündmusi või näiteks kontserte ja loenguid, sõnas Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein. Ära ei jää ka traditsioonilised sündmused – festival algab kolmapäeva varahommikul linnulauluhommikuga Toomemäel.“

Loodusfestivalil toimuvad ekskursioonid nii Tartu kui ka Tallinna botaanikaaedades, lisaks leiab programmist mitmeid tegevusi, mis toimuvad era- ja kogukonnaaedades ning avalikes parkides. Nädalavahetusel toimuvad kogu perele suunatud sündmused Tartu Aparaaditehase hoovis ning Tallinna Loomaaias. Loodusfestivali tähtsündmus, loodusvaatluste maraton toimub 10.–11. juunini. Maratonist osa võtmiseks tuleb registreerida vaatlusala 1. juuniks.

Loodusfestival tõstab tähelepanu keskmesse Tartu Ülikooli botaanikaaia, mis tähistab tänavu 220. aastapäeva. Festivali avasündmus toimub botaanikaaias 7. juunil kell 12–14. Sõna saavad Valdur Mikita ning Urmas Tartes, kuulutatakse välja linnalooduse fotokonkursi „Metsik linn“ võitjad ja avatakse fotonäitus. Meeleolu loob laulu-akordioni duo Erkki Otsman ja Allan Jakobi. Festivali ajal toimub botaanikaaias veel mitmeid tegevusi.

Loodusfestival toimub 7.–11. juunini üle Eesti. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama elurikkust soosivaid käitumisharjumusi. Festivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koos partneritega. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Loodusfestivali toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus ja SA Tartu 2024.

Loodusfestivali programmis on üle 60 ürituse. Esimese ürituseni on aega jäänud ...
Looduse loor

Homme avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaias näitus, mis uurib inimese suhet loodusega

Koor vaatab Kaljo Põllu motiivi

Tartu lodjakojas esietendub multimeedialavastus „Emajõe sünd“

LVM

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tiitliaastal toimub läbi aegade suurim loodusvaatluste maraton