Autor:
erakogu

Märtsikuu loodusluuleõhtul esineb kirjandusuurija Elle-Mari Talivee

Loodusluuleõhtu on õdusas õhkkonnas kohtumine kirjandustegelasega. 20. märtsil esineb loodusmuuseumi seminarialal kirjandusuurija Elle-Mari Talivee. 

Elle-Mari Talivee on Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse vanemteadur ja Tallinna Ülikooli teadur. Tema uurimishuvid on olnud kirjandus ja keskkonnahumanitaaria. Ta on uurinud ühtpidi kirjanduslikku linna ning teistpidi looduse tajumise ning kaitsmisega seotud tekste ning saanud mõlemat teemat põimida oma hobi ehk harrastusornitoloogiaga. 

„Kirjandusuurijana püüan seda inspiratsiooni teistmoodi väljendada kui bioloogina, näiteks kirjutada midagi, mis puudutab loodust või loodusest kirjutatud tekste. Me oleme inimestena looduse osa, nii et mulle on väga põnev ka näiteks linnakeskkonna hoidmine või ka kujundamine sellisena, et mitteinimestel on seal koht – säästlik linnaruum,“ nentis Elle-Mari Talivee. 

Loodusluuleõhtu Elle-Mari Taliveega toimub 20. märtsil kell 18 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal. Õhtu teises pooles saavad julgemad jagada vabal laval omaloomingut. Publikut kostitatakse joogipoolise ja küpsistega. Osalemine piletiga 3€.     

Loodusluuleõhtu korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital.   

üritus Tartus - Loodusloovusfestival

Linnupesade sari: Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ja ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel

Mäng botaanikaaias

Botaanikaaias saab osaleda Loodusloovusfestivali otsimismängus

muuseumiöö

Tartu Ülikooli muuseumid kutsuvad muuseumiööl vabadust nautima