Autor:
Wilhelm Tell

Loodusõhtu „Haruldased külalised – nahkkilpkonn ja teised eksoodid“

Kolmapäeval, 9. oktoobril kõnelevad Tartu Ülikooli loodusmuuseumi teadlased haruldastest võõrliikidest ja eksootidest Eestis, sealhulgas äsja leitud nahkkilpkonnast. Nahkkilpkonna kilpi ja koljut on võimalik kõigil loodusõhtu külastajatel ka oma silmaga näha. 

Valdavalt arvatakse, et Eesti loomastik on hästi läbi uuritud ja me teame, millised liike meil leiduda võib. Ometi lisandub igal aastal Eesti liiginimestikku mitu uut loomaliiki. Kui uusi selgroogseid loomi leitakse meil üsna harva, siis selgrootute uusi liike tuvastatakse igal aastal. 2024. aastalgi on Eesti nimestik täienenud mitme huvitava liigiga: alates äsja Saaremaal leitud nahkkilpkonnast kuni väikeste putukateni. Loodusõhtul vestlevadki ülikooli loodusmuuseumi töötajad Sergei Põlme ja Villu Soon põnevatest leidudest ja võimalikest põhjustest, miks uued liigid meile satuvad. 

Sergei Põlme on zoosüstemaatika peaspetsialist ja tema ülesanne on hallata DNA ja keskkonnaproovide kogu. Sergei on teaduslikul tasemel töötanud nii kalade kui ka mükoriisaseentega ning osalenud paljudel teadusekspeditsioonidel üle maailma. Talle meeldib aga aega veeta ka Eesti looduses. 

Villu Soon on zooloogia teadur ja tema põhitöö on seotud zooloogiliste kogudega. Viimased 25 aastat on ta tegelenud ennekõike mesilaste ja herilastega. Tema peamised uurimissuunad on süstemaatika ja faunistika ning nende kõrval ka putukate ökoloogia ja kaitse.

Loodusõhtu toimub 9. oktoobril kell 18 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal. Pilet maksab 3 eurot. 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Talvine loodus

Kristel Vilbaste loodusõhtu „Kuidas loodus talveks valmistub?“

Loomade jäljed lumes

Koolivaheaja looduspäev „Loomade jäljed ja eksootilised lemmikloomad“ toimub 2. jaanuaril

Koduaed

Ootame kõiki osalema huvipäeval „Elurikkus koduaias“