Autor:
erakogu

Orhideenäituse loodusõhtu „Orhideede sigimiskombestikust – purjus herilased, parfüümimeistrid ja kaunis petukaup“

6. märtsil kell 18 toimub Tartu Ülikooli botaanikaaias loodusõhtu, kus linnaaednik ja orhidee-entusiast Anni Oja räägib orhideede sigimiskombestikust.

Orhideid ehk käpalisi leidub Eestis 39 liiki ja alamliiki. Maailmas kokku on liike 20 000 – 30 000 ja nende mitmekesisust võib imetlema jäädagi. Põnev teadusküsimus, mille Charles Darwin kuulsaks tegi, on see, kes ja kuidas neid kõiki tolmeldab. 

Üheks orhideede ja putukate koostöö näiteks on Läänemere piirkonna merevaigust leitud orhideefossiil – leinasääsklase jala külge kleepunud pollinaarium, mille vanuseks on hinnatud 40 kuni 55 miljonit aastat. Leina- ja muude sääsklaste kõrval on tänapäeval märgatud orhideeõitel toimetamas kõikvõimalikke muid putukaid, linde ja vahest lausa reptiilegi. Taimede viisid nende isendite kohalemeelitamiseks on aga õige nutikad. Kes teeskleb kena putukapreilit, kes toodab õies alkoholi, kes jäljendab tolmeldajate lemmiktaimede õisi – sellest kõigest räägib filoloog, tõlkija, linnaaednik ja orhidee-entusiast Anni Oja pikemalt juba loodusõhtul.

Loodusõhtu „Orhideede sigimiskombestikust – purjus herilased, parfüümimeistrid ja kaunis petukaup“ toimub 6. märtsil kell 18 Tartu Ülikooli botaanikaaias. Osalemine botaanikaaia piletiga. Üritus kuulub 1.–10. märtsini toimuva Tartu Ülikooli botaanikaaia orhideenäituse programmi.

tead

Kutsume kõiki Teadlaste ööl toimuvale teadusorienteerumisele

Näitus „Teadmata”

Näitus „Puudutakse“ valgustab elurikkuse tumedat poolt – liikide väljasuremist

Hingevõitlus

Tartu Ülikooli botaanikaaia uus maalinäitus avab noore kunstniku hingeelu