Praegune palmihoone, mille kõrgus on 22 meetrit ja põrandapind 500 ruutmeetrit, ehitati 1984. aastal endise palmihoone ümber. Kasvuhoone rekonstrueerimisel säilitati vana hoone tellistest sein, millel näeme ronimas mitmed liaane paljudest perekondadest nagu näiteks monstera (Monstera), kannatuslill (Passiflora), tobiväät (Aristolochia), sõrgköis (Syngonium) ja teisi.
Palmihoone tähtsaim taimerühm on palmid – neid võib leida siit üle 60 liigi erinevatest maailmajagudest. Palme on Ameerikast, Aafrikast, Aasiast, Austraaliast ja Euroopast ning nende all saab näha piirkonnale iseloomuliku alustaimestikku.
Palmihoones kasvab ka mitmeid toidutaimi nagu banaan, ananass, suhkruroog, annoona, moosipuu ja teisi. Samuti leiab sealt põnevaid putuktoidulisi taimi, nagu kanntaimed (Nepenthes), huuleinad (Drosera), õgikannud (Heliamphora), kärbsepüünised (Dionaea), võipätakad (Pinguicula) ja näpitslilled (Sarracenia).
Lastele pakub rõõmu väike veetaimede bassein, kus ujuvad kilpkonnad ja kalad.
Euroopas looduslikult kasvavad kaks palmiliiki asuvad kasvuhoone tagumises osas – nii kääbuspalm (Chamaerops humilis) kui ka kreeta datlipalm (Phoenix theophrasti).
Ameerika päritolu palmidest võib esile tuua tugeva vašingtooniapalmi (Washingtonia robusta), kariibi gaussia (Gaussia attenuata) ja saabalpalmide perekonna (Sabal) esindajad.
Austraalia regiooni floora esindajad asuvad basseini saarel ja selle ümbruses. Palmidest on siin esindatud nägus aleksandripalm (Ptychosperma elegans), Forsteri kentiapalm (Howea forsteriana) ja austraalia lehvikpalm (Livistona australis).
Aasia palmidest on tasub vaadata Loureiro datlipalmi (Phoenix loureiroi) ning samuti huvitavate lehtedega mahedat kalasabapalmi (Caryota mitis).
Aafrika palmidest leiab siit hariliku datlipalmi (Phoenix dactylifera) ja tara-datlipalmi (Phoenix reclinata).