Autor:
Carlotta Põdra

Eesti looduse päeva loodusretk Vooremaale ja Peipsi äärde 20. augustil

Tartu Ülikooli loodusmuuseum korraldab matkahuvilistele loodusretke Vooremaale ja Peipsi äärde 20. augustil, et tähistada Eesti looduse päeva.  

Eesti looduse päev on nii asutuste kui ka loodussõprade ühine ettevõtmine, millega soovitakse ühe pika nädalavahetuse jooksul pakkuda Eesti looduse väärtustamise ja hoidmise võimalusi. Eesti looduse päeva tähistatakse 13. augustil, mille puhul julgustatakse kõiki loodussõpru viibima, õppima ja õpetama meie looduses.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum tähistab Eesti looduse päeva nädal hiljem, 20. augustil. Loodusretkel tutvume Vooremaa Raigastvere tornis kaunite voorte ja järvevaatega, käime Elistvere loomapargis ja Laiuse siniallikal, matkame Alatskivi loodusrajal ja uurime loodust Kallaste pangal Peipsi ääres. Loodusretke juhendavad Tõnu Pani ja Külli Kalamees. 

Väljasõit loodusretkele toimub 20. augustil kell 9 Tartust Vanemuise tn 46 eest. Soovitame riietuda vastavalt ilmale ning kaasa võtta süüa-juua. Matkalt jõuame tagasi orienteeruvalt kell 18.30. Loodusretke osalustasu täiskasvanutele on 15 eurot ja lastele 10 eurot. Loodusretkele saab registreeruda telefonil 7376076 või kirja teel loodusmuuseum@ut.ee.  
 
Ürituse korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.  

üritus Tartus - Loodusloovusfestival

Linnupesade sari: Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ja ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel

Mäng botaanikaaias

Botaanikaaias saab osaleda Loodusloovusfestivali otsimismängus

muuseumiöö

Tartu Ülikooli muuseumid kutsuvad muuseumiööl vabadust nautima