Autor:
Pexels

Geoloogilised kogud

Geoloogiakogude eesmärk on tagada geoloogiliselt olulise materjali kogumine ja säilitamine. Meie kogutud ja säilitatud eluta looduse objektidega saavad huvilised tutvuda püsinäitusel "Maa. Elu. Lugu", andmebaasides ning õppeprogrammides.

Geoloogiakogud koosnevad enam kui 135 000 eluta looduse eksemplarist, neist 87000 on digitaliseeritud. Teaduskollektsioonid sisaldavad üle 4900 teadusartiklites viidatud eksemplari (originaalid), sealhulgas 805 tüüpeksemplari. Lisaks geoloogilisele materjalile säilitame ka geoloogiateemalist arhiivi ja fotokogu.

Meie kogudesse on kahesaja kahekümne aasta jooksul lisandunud mineraale, kivimeid, erineva koostisega meteoriite ja kõigi ajastute kivistisi tervest maailmast. Meie materjal on unikaalne, sest suur osa leiukohti on nüüdseks hävinud.

Kogusid kasutavad igapäevaselt Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadurid kohalike ja rahvusvaheliste projektide töös. Eesti paleontoloogia ja geoloogia kogud on oluline teaduslik materjal Maa ajaloo uurijatele. Loodusmuuseum on ka õppebaasiks üliõpilastele. Laenutame geoloogilist materjali välja teistele muuseumidele, raamatukogudele ja muudele soovijatele.

Talvine loodus

Lahtiolekuajad iseseisvuspäeva pühade ajal

Loodusmuuseumi töötajad

Tule tööle! Otsime turundus- ja kommunikatsioonispetsialisti

Teenetemärgid

Töötajad Olesja Escuer ja Inge Kukk pälvisid Tartu Ülikooli teenetemärgid