Huvipäev “Igaüks võib saada loodusuurijaks” 2. märtsil

Märtsikuu huvipäeval, 2. märtsil ootame kõiki huvilisi Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse, et piiluda loodusvaatluste põnevasse maailma.

Loodusvaatluste teemalisel huvipäeval jätkub põnevaid ja harivaid tegevusi igas vanuses loodushuvilistele. Saab teada, kuidas alustada kevadise linnu-, lille- või liblikavaatlustega, missuguseid erinevaid loodusmärke ja -nähtusi märgata. Loodusvaatluste harjutamiseks saab mängida õpetlikku otsimismängu, meisterdamise õpitoas valmivad paberist putukad.

“Huvilised saavad muuseumis tehtava õpetliku loodusvaatluse käigus ettekujutuse, kuidas uuritavat objekti kirjeldada, missuguseid andmeid koguda ja kuhu kogutud andmed sisestada. Kohapeal saab läbi teha erinevate loomade ja kivististe vaatlusi,“ sõnas huvipäeva juhendaja TÜ loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Kell 11.30 ja 13.30 saavad huvilised tutvuda muuseumi eksootiliste lemmikloomadega - tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni ja teistega. Õpituba kestab tund aega.

2. märtsi huvipäev kuulub ka Tartu muuseuminädala programmi.

Huvipäev toimub 2. märtsil kella 11.00-15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Osalemine muuseumipiletiga. Osalema on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus.

#koostöö #kultuur #õppimine
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfotograaf Urmas Tartes korraldab Loodusfestivali ajal fotokoolitust

#Tartu2024 #koostöö #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfestival x Ööülikool: avalik salvestus „Elu aed on metsikult ilus“

#Tartu2024 #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfestivali programm „Elu aed“ on avalik