Kutsume huvilisi loodusretkele Lahemaale

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub huvilisi 28. mail loodusretkele Lahemaale. Geoloog Tõnu Pani ja bioloog Külli Kalamees-Pani juhendamisel matkatakse ning uuritakse loodust Kostivere karstialal, Muuksi linnamäel, Turjekeldris, Jägalas, Tsitre rannas ja Viru raba loodusrajal.

Kostivere karstiala on Eestimaa tuntuim ning selle huvitavam osa on riikliku kaitse all olev 16 hektari suurune langatusala. Karstialal on arvukalt pikki ja kitsaid avalõhesid, karstilehtreid ning jäänukpankasid.

Loodusretke kuulsaim objekt on Jägala juga, mille laius üle 50 meetri ning see teeb Jägalast kõige laiema loodusliku joa Eestis. Valdavalt langevad Eesti joad paeastangult, kuid retkel külastatav Turjekeldri juga on üks vähestest liivakivilt laskuvatest jugadest.

Viru raba loodusrada tutvustab Eestile tüüpilist kõrgsoo maastikku ning -taimestikku. Raba pindala on küll suhteliselt väike (235 hektarit), kuid sellele vaatamata näeb seal kõike rabale iseloomulikku: turbalasundit, laukaid ja älveid.

Väljasõit loodusretkele toimub 28. mai hommikul kell 8.00 Tartust Vanemuise 46 maja eest ning tagasi plaanitakse jõuda hiljemalt kell 20. Riietuda palume vastavalt ilmale ja soovi korral võtta kaasa süüa ja juua. 

Osalustasu on 12 eurot, lastele 6 eurot, mida saab tasuda enne väljasõitu kohapeal.

Loodusretkele palume eelnevalt registreeruda tel 737 6076, loodusmuuseum@ut.ee.

Loodusretke korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

üritus Tartus - Loodusloovusfestival

Linnupesade sari: Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ja ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel

Mäng botaanikaaias

Botaanikaaias saab osaleda Loodusloovusfestivali otsimismängus

muuseumiöö

Tartu Ülikooli muuseumid kutsuvad muuseumiööl vabadust nautima