Autor:
Hanna Linda Korp

Loodusluuleõhtu Aliis Aalmanniga

Veebruarikuu loodusluuleõhtul esitab kirjanik Aliis Aalmann omaloomingut. Aliis kirjeldas, mida talle lisaks kirjutamisele veel teha meeldib: „Elan kodulinnas Võrus ja töötan poole kohaga õpetajana. Lisaks kirjutamisele meeldib mulle maalida. Vaba aja üritan sisustada raamatute lugemisega, sellel aastal on eesmärgiks lugeda vähemalt kolmteist raamatut. Kõige selle kõrval proovin kirjutamist mitte unarusse jätta.“ 

Hubase õhkkonna loomiseks kostitame publikut tee ja küpsistega. Sündmus kestab kuni kaks tundi, millest esimeses pooles esitab Aliis Aalmann oma loomingut ning teises pooles saavad julgemad vabal laval astuda üles oma kirjutistega.  

Aliis Aalmann alustas kirjanikuteekonda märkmikusse luuletuste ja juttude kirjutamisega. Esimesed luuletused ilmusid kõigepealt põhikooli almanahhis, hiljem konkursi „Luulekevad“ luulevihikus ja lõpuks ka Värskes Rõhus. Debüütluulekogu ilmus 2021. aasta kevadel ning sama aasta novembrikuus pälvis selle eest Betti Alveri kirjanduspreemia. 

Loodusluuleõhtu toimub 16. veebruaril kell 18.15 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal. Kohapeal pilet 3€. Muuseumi külastamisel palume esitada COVID tõend koos isikut tõendava dokumendiga ning kanda maski.  

üritus Tartus - Loodusloovusfestival

Linnupesade sari: Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ja ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel

Mäng botaanikaaias

Botaanikaaias saab osaleda Loodusloovusfestivali otsimismängus

muuseumiöö

Tartu Ülikooli muuseumid kutsuvad muuseumiööl vabadust nautima