Loodusõhtu avab puuseente omapärast maailma

5. septembril toimuva loodusõhtu külaliseks on Indrek Sell, kes jutustab ja näitab pilte rikkalikust puuseente maailmast.

“Kui tavaliselt oleme harjunud mõtlema seentest kui maitsvatest toiduobjektidest, siis sel korral vaatleme seeneriiki veidi teise nurga alt. Juttu tuleb ennekõike seentest, kelle roll looduses on väga tähtis, ent keda ka tavaliselt ei sööda,” tutvustas Indrek Sell saabuvat loodusõhtut.  
 

Fotol on poropoorik, mis on põlismetsades kasvav seen, ta on Eestis looduskaitsealuste liikide esimeses kaitsekategoorias ja kuulub äärmiselt ohustatud liikide nimestikku. Foto autor on Indrek Sell, kes on mükoloog, metsaökoloog ja loodusfotograaf. Aastate vältel on ta uurinud nii puitulagundavate seente süstemaatikat kui ökoloogiat, tegelenud aktiivselt looduskaitseliselt oluliste seeneliikide seire ja inventuuridega ning rajanud mittetulundusühingu Puuseen.

Kõik huvilised on oodatud kuulama. Loodusõhtu Indrek Selliga toimub 05. septembril kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46).

Pilet 3 eurot.

Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

orhidee222

Orhideenäituse loodusõhtu „Orhideede sigimiskombestikust – purjus herilased, parfüümimeistrid ja kaunis petukaup“

orhidee222

Orhideenäituse loodusõhtu „Orhideede sigimiskombestikust – purjus herilased, parfüümimeistrid ja kaunis petukaup“

Lisanna Kuningas

Tartu Ülikooli botaanikaaias esineb laulja Lisanna Kuningas