Loodusõhtu staariks on fotomodell metskits

Aasta viimasel loodusõhtul Tartu Ülikooli loodusmuuseumis 6. detsembril kell 18.00 räägib aasta loomast metskitsest loodusfotograaf Tarmo Mikussaar.

Metskits on kindlasti Eesti üks tuntumaid metsloomi. Aasta loomana on talle osaks saanud veel suurem tähelepanu. Kui lihtne või keeruline on aga metskitse tema igapäevatoimetuste juures fotografeerida ja filmida? Mida peaks tegema, et pildile jääks ka muud kui loodushuvilise eest põgeneva kitse välkuvad jalad? Oma kogemusi jagab ja pilte näitab loodusfotograaf ja telesaate Osoon loomalugude autor Tarmo Mikussaar.

Koostöös aasta looma veebilehe toimetusega avatakse ka näitus aasta looma fotokonkursil "Kaber kabejalakene" osalenud parematest töödest. Täisformaadis näitus on avatud RMK peahoones Tallinnas 2018. aasta jaanuari lõpuni. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis on näitus avatud 6.-31. detsembrini 2017.

Loodusõhtu "Fotomodell metskits" on 6. detsembril kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Loodusõhtu pilet on kõigile 3 eurot. Kuni 8-aastased lapsed saavad loodusõhtule tasuta.

Loodusõhtut modereerib Veljo Runnel.

Üritust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Joonistus

Kunsti ja teaduse kohtumispaik: avatud on Andrei Miljutini loomajoonistuste näitus

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Novembrikuu loodusluuleõhtul esineb luuletaja ja kriitik Joosep Vesselov

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Botaanikaaias saab näha osavnokkade loomingut ja loodusmuuseumis toimub huvipäev