Loodusõhtu staariks on fotomodell metskits

Aasta viimasel loodusõhtul Tartu Ülikooli loodusmuuseumis 6. detsembril kell 18.00 räägib aasta loomast metskitsest loodusfotograaf Tarmo Mikussaar.

Metskits on kindlasti Eesti üks tuntumaid metsloomi. Aasta loomana on talle osaks saanud veel suurem tähelepanu. Kui lihtne või keeruline on aga metskitse tema igapäevatoimetuste juures fotografeerida ja filmida? Mida peaks tegema, et pildile jääks ka muud kui loodushuvilise eest põgeneva kitse välkuvad jalad? Oma kogemusi jagab ja pilte näitab loodusfotograaf ja telesaate Osoon loomalugude autor Tarmo Mikussaar.

Koostöös aasta looma veebilehe toimetusega avatakse ka näitus aasta looma fotokonkursil "Kaber kabejalakene" osalenud parematest töödest. Täisformaadis näitus on avatud RMK peahoones Tallinnas 2018. aasta jaanuari lõpuni. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis on näitus avatud 6.-31. detsembrini 2017.

Loodusõhtu "Fotomodell metskits" on 6. detsembril kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Loodusõhtu pilet on kõigile 3 eurot. Kuni 8-aastased lapsed saavad loodusõhtule tasuta.

Loodusõhtut modereerib Veljo Runnel.

Üritust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Katrin Mäeots

Tartu Ülikooli botaanikaaed ootab huvilisi aiapäevale

üritus Tartus - Loodusloovusfestival

Linnupesade sari: Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ja ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel

Mäng botaanikaaias

Botaanikaaias saab osaleda Loodusloovusfestivali otsimismängus