Mikita loodusõhtu Tartus läheb kordamisele

24. jaanuaril toimunud loodusõhtu "Mida kukeseen meist tegelikult arvab?" osutus üle ootuste menukaks, kui Tartu ülikooli loodusmuuseumisse soovis Valdur Mikitat kuulama tulla ligi 200 loodushuvilist.

"Eestlaste loodusearmastus on olnud suur läbi aegade. Sel korral saime aga erakordse huvi osaliseks. Et vastu tulla huviliste ootustele, otsustasime koos Valdur Mikitaga teha loodusõhtu kordusena. Valdur Mikita loodusõhtu toimub uuesti juba 1. veebruaril kell 18.00 TÜ loodusmuuseumis. Oleme väga tänulikud, et Valdur Mikita leidis oma kiires ajagraafikus aega pühendada suisa kaks õhtut Tartu loodusearmastajatele," lisab näituste ja loodushariduse osakonna juhataja Reet Mägi.

"Palume sel korral kõikidel huvilistel end registreerida TÜ loodusmuuseumi veebilehel vastava vormi kaudu. Et kõigil osalejatel oleks mugav ja mõnus olla, on kohti piiratud arv - saali mahub 60 inimest. Samuti palume loodusõhtule kohale tulla 30-20 minutit varem,“ räägib Mägi, et vältida ebamugavusi. 

"Osa inimesi jäi suure huvi tõttu ukse taha ja meil oli südamest kahju neid koju saata. Nagu teatrisaalidel on ka muuseumiruumidel omad piirid ja kõik paraku saali ei mahu. Küll aga saame pakkuda suure huvi korral kordusõhtut ja seda me ka teeme," kinnitab Mägi.

Oma uues raamatus "Kukeseene kuulamise kunst" uurib Valdur Mikita, kuidas läänemeresoome elutunnetus ja euroopalikud väärtushinnangud on eestlase olemust kujundanud ja mõjutanud. Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Valdur Mikita loodusõhtu toimub 1. veebruaril kell 18.00 Tartu ülikooli loodusmuuseumis.

Pilet 3 eurot.

Eelregistreerimine lingi kaudu: http://www.natmuseum.ut.ee/et/loodusohtu-valdur-mikitaga-01022018

#koostöö #kultuur
Loodusfestivali visuaal

Loodusfestival kutsub osalema taas linnalooduse fotokonkursil „Metsik linn“

#instituudist #koostöö #kultuur
Näitus Oecologicumis

Näitus „Muuseumi majad“ on avatud Oecologicumis

#kultuur
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Luuletaja ja muusik Lauri Sommer esineb märtsikuu loodusluuleõhtul