Autor:
Silvia Luik

Muuseumikülastajate lemmik kaelkirjak tervitab Vaksalis möödujaid

Tartu Ülikooli loodusmuuseum tähistab koos loodus- ja täppisteaduste valdkonnaga 220. aastapäeva. Sünnipäeva on tähistama tulnud ka kaelkirjak, kelle vineerist duplikaat Vaksali platsil kutsub samme seadma muuseumisse.

Eesti vanima muuseumi, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi asutamise päevaks loetakse 6. aprilli. 220. aastapäeva tähistab muuseum koos loodus- ja täppisteaduste valdkonnaga kuu aega hiljem, 9.–14. maini. Juba 1920. aastatest muuseumikülastajate lemmik eksponaat kaelkirjak jäi 1915. aastal rongist maha, kui evakueeriti esimese maailmasõja tõttu Tartu ülikooli varad. Nende hulgas viidi rongijaama ka kaelkirjak, kuid koha peal selgus, et vagunisse topis ei mahugi. Nii jäi kaelkirjak raudteejaama maha, seistes seal kuid vihma käes, kuniks selle nahk tuules lipendama hakkas ja õmblused kärisesid.

Sajandi eest rongilt maha jäänud kaelkirjakut saab taas Vaksalis pidunädala jooksul näha, nimelt tervitab seal tema vineerist duplikaat tartlasi, Tartusse saabujaid ning Tartust minejaid ning kutsub osa võtma loodusmuuseumi ja loodusteaduste 220. sünnipäeva pidunädala sündmustest. Programmiga on võimalik tutvuda loodusmuuseumi kodulehel.

Looduse loor

Homme avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaias näitus, mis uurib inimese suhet loodusega

Koor vaatab Kaljo Põllu motiivi

Tartu lodjakojas esietendub multimeedialavastus „Emajõe sünd“

LVM

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tiitliaastal toimub läbi aegade suurim loodusvaatluste maraton