Õhtul loodusteadlase Mait Metspaluga tuleb juttu tänapäeva inimese päritolust

Septembris avaldati maailma ühes mõjukamas teadusajakirjas Nature Eesti teadlaste osalusel artikkel, mis näitab, et tänapäeva inimkond rändas Aafrikast välja kahel korral. Artikli üks autor Mait Metspalu on külaliseks õhtul loodusteadlasega 2. novembril TÜ loodusmuuseumis ning räägib inimese päritolust ja selle uurimisest.

Evolutsioonigeneetik Mait Metspalu selgitab, kuidas on võimalik inimese DNA järgi teada saada meie põlvnemise lugu. Uurime, kellega on eestlased suguluses ning kui kaugele ajalukku saame geenide kaudu pilgu heita. Juttu tuleb ka geenipanga vara kogunemisest ja sellega ümber käimisest. Sellest, kas DNA annab meile absoluutse tõe evolutsiooni kohta, saavad teada kuulajad kohapeal. Vestlust Mait Metspaluga juhib bioloog Veljo Runnel.

Õhtu loodusteadlasega "Kuidas geene muukida? Kes me oleme ja kust me tuleme?" toimub kolmapäeval, 2. novembril kell 19.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis Vanemuise 46. Pilet maksab 3 eurot.

Loe teema kohta ka Novaatori artiklist "Inimkond pärineb kahest erinevast Aafrika väljarändest" ning vaata ingliskeelset videot Postimehe portaalist.

Sarjas "Õhtu loodusteadlasega" tutvustavad teadlased oma igapäevatööd ning jagavad värskeid teadmisi looduse kohta.

Toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lapsed seebimullidega

Näituse „Looduse loor“ seebimullide töötuba lastele toimub 28. juulil

Tudengipaar botaanikaaias

Tartu Ülikooli muuseumite välinäitus Tallinnas Tammsaare pargis

Lapsed mängivad seebimullidega

Näituse „Looduse loor“ seebimullide töötuba lastele toimub 10. juulil