Valdur Mikita räägib loodusõhtul eestlaste loodusearmastusest

Kolmapäeval, 24. jaanuaril toimuv loodusõhtu "Mida kukeseen meist tegelikult arvab?" paljastab, millised näivad teiste rahvaste pilkudele Eesti loodus ja läänemeresoome eripärad.

Oma uues raamatus "Kukeseene kuulamise kunst" uurib Valdur Mikita, kuidas läänemeresoome elutunnetus ning euroopalikud väärtushinnangud on eestlase olemust kujundanud ja mõjutanud.

Seenemaagia ja metsamineku-igatsus on paljudele Eesti loodusesõpradele tuttav, kuid see, millised paistavad teiste rahvaste pilkudele meie loodus ja läänemeresoome eripärad, vajab lahti seletamist ning mõtestamist.

Loodusõhtul mõtiskleb Valdur Mikita selle üle, mida on teised inimesed arvanud ja tähele pannud meie looduse ning loodustunnetuse kohta.

Valdur Mikita on mitmekülgne mõtleja ja autor. Ta lõpetas Tartu ülikooli bioloogina ja seejärel asus oma radu valima semiootikaga seotult. 2000. aastal kaitses ta semiootika erialal doktoritöö. Viimasel kümnendil on ta kuulsust kogunud eripärase kirjanikuna, kes kompab žanride piire. Tema tuntumad teosed on "Lindvistika ehk metsa see lingvistika" (2015), "Lingvistiline mets" (2013), "Teoreem" (2011), "Metsik lingvistika" (2008). Viimaste aastate jooksul on ta pidanud ka arvukalt avalikke loenguid. 2016.-2017. õppeaastal oli ta Tartu ülikooli vabade kunstide professor.

Loodusõhtu toimub 24. jaanuaril 2018 kell 18.00 Tartu ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46). Pilet 3 eurot, eelregistreerimine pole vajalik.

Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

#koostöö #kultuur
Loodusfestivali visuaal

Loodusfestival kutsub osalema taas linnalooduse fotokonkursil „Metsik linn“

#instituudist #koostöö #kultuur
Näitus Oecologicumis

Näitus „Muuseumi majad“ on avatud Oecologicumis

#kultuur
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Luuletaja ja muusik Lauri Sommer esineb märtsikuu loodusluuleõhtul