Vestlusõhtul loodusteadlasega arutletakse, kas inimene rikastab või rikub loodust

Mis on teinud meid rikkaks ja mis teeb meid vaeseks? Sellele küsimusele vastab koosluste elurikkuse vaatenurgast Aveliina Helm 2. detsembril TÜ loodusmuuseumis toimuval vestlusõhtul.

"Inimene on oma tegevusega mõjutanud looduslikke kooslusi minevikus ja teeb seda ka tulevikus. Oluline on teada, millised on intensiivse maakasutuse tagajärjed pärandkoosluste elurikkusele. Siis saame otsustada, kas ja kuidas neid kooslusi kaitsta," lausus Aveliina Helm.

Vestlusõhtul loodusteadlasega uurime, milline on olnud inimese roll Euroopa looduslike koosluste kujunemisel ning kuidas teeb ta seda nüüd ja tulevikus. Arutleme, kas ja miks on vaja kaitsta pärandkooslusi.

Aveliina Helm on Tartu Ülikooli taimeökoloog. Ta on oma teadustöödes uurinud Euroopa pärandkoosluste elurikkuse kujunemist ja seda mõjutavaid tegureid, et aidata korraldada nende väärtuslike ökosüsteemide kaitset.

Vestlusõhtu "Inimene ja elurikkus: mis on teinud meid rikkaks ja mis teeb meid vaeseks?" toimub 2. detsembril kell 18.00 Vanemuise 46-247. Jutuajamist juhib bioloog Veljo Runnel. Osalemine on tasuta.

Sarjas "Õhtu loodusteadlasega" tutvustavad teadlased oma igapäevatööd ning jagavad värskeid teadmisi looduse kohta. Vestlusõhtud toimuvad iga kuu esimesel kolmapäeval.

Toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

#koostöö #kultuur
Loodusfestivali visuaal

Loodusfestival kutsub osalema taas linnalooduse fotokonkursil „Metsik linn“

#instituudist #koostöö #kultuur
Näitus Oecologicumis

Näitus „Muuseumi majad“ on avatud Oecologicumis

#kultuur
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Luuletaja ja muusik Lauri Sommer esineb märtsikuu loodusluuleõhtul