Vestlusõhtul räägitakse Eesti tõusust ja langusest geoloogide pilgu läbi

Aasta viimasel vestlusõhtul, 7. detsembril kell 18 räägime merekultuuriaastale mõeldes Eesti tõusust ja langusest, maakerkest ja meretaseme tõusust geoloogide pilgu läbi.

Eestimaa pind on viimastel aastatuhandetel pidevalt merest kerkinud. Ent on olnud ka perioode, mil maailmamere taseme tõus oli maatõusust kiirem ning meri võttis enda alla rannikualasid ja sealseid asupaiku.

Maailmamere tase on hakanud kliima soojenemisest tingituna taas kiiremini tõusma ning ÜRO kliimastsenaariumid näitavad, et protsess kiireneb käesoleval sajandil veelgi. Kas maakerge Eestis hakkab meretaseme tõusule taas alla jääma?

Merekultuuriaastal uurime vestlusõhtul koos geoloog Alar Rosentauga, kuidas on meretaseme muutused Eestit aja jooksul mõjutanud ja millised võiksid olla tulevikustsenaariumid meie rannikualade jaoks. Vestlusringis on ka Tartu ülikooli loodusmuuseumi geoloog Tõnu Pani, vestlust juhib bioloog Veljo Runnel.

Õhtu loodusteadlasega "Eesti tõus või langus? Maakerkest ja meretaseme tõusust" toimub 7. detsembril kell 18.00 Tartu ülikooli loodusmuuseumis Vanemuise 46. Pilet on kõigile 3 eurot, kuni 8-aastastele lastele tasuta.

Sarjas "Õhtu loodusteadlasega" tutvustavad teadlased oma igapäevatööd ning jagavad värskeid teadmisi looduse kohta.

Toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Katrin Mäeots

Tartu Ülikooli botaanikaaed ootab huvilisi aiapäevale

üritus Tartus - Loodusloovusfestival

Linnupesade sari: Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ja ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel

Mäng botaanikaaias

Botaanikaaias saab osaleda Loodusloovusfestivali otsimismängus