Vestlusõhtul uuritakse, kuidas kliima soojenemine mõjutab seeni

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimub 20. jaanuaril kell 18.00 vestlusõhtu, kus seeneteadlane Leho Tedersoo räägib, kuidas kliima soojenemine mõjutab seeni.

"Seni on arvatud, et seente mitmekesisus on seotud taimede mitmekesisusega. Meie analüüsid aga näitasid, et põhiliseks faktoriteks globaalses skaalas on kliimatingimused ja mulla happesus või kaltsiumisisaldus," selgitas Tartu Ülikooli mükoloog Leho Tedersoo.

Mis on mõjutanud seente mitmekesisuse teket Maal? Mida on muutnud DNA uuringud seeneteaduses? Mis juhtub seentega, kui süngeimad prognoosid Maa kliima soojenemise osas saavad tõeks? Neid küsimusi arutame koos maailma seeneteadlaste tippu kuuluva Leho Tedersooga. Vestlust juhib bioloog Veljo Runnel.

Õhtu loodusteadlasega "Seened ja kliima soojenemine" toimub 20. jaanuaril kell 18.00 TÜ loodusmuuseumis Vanemuise 46. Osalemine on tasuta.

Sarjas "Õhtu loodusteadlasega" tutvustavad teadlased oma igapäevatööd ning jagavad värskeid teadmisi looduse kohta. Vestlusõhtud toimuvad iga kuu esimesel kolmapäeval.

Toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

#koostöö #kultuur
Loodusfestivali visuaal

Loodusfestival kutsub osalema taas linnalooduse fotokonkursil „Metsik linn“

#instituudist #koostöö #kultuur
Näitus Oecologicumis

Näitus „Muuseumi majad“ on avatud Oecologicumis

#kultuur
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Luuletaja ja muusik Lauri Sommer esineb märtsikuu loodusluuleõhtul