Urmas Tartes

Jaanuarikuu loodusõhtul on teemaks talvised putukad

Jaanuarikuu loodusõhtul tuleb Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse külla Urmas Tartes, kes räägib putukate elust talvise ilma käes.

Miks ja missugused putukad talvel tegutsevad? Kuidas nad külmas hakkama saavad? Kas nende elu on ohutu? Nendele ja teistelegi küsimustele annab vastused bioloog, loodusfotograaf ja teaduse populariseerija Urmas Tartes.

Urmas Tartes on lõpetanud Tartu Ülikoolis doktorantuuri ja töötanud Eesti Maaülikooli professorina. 2009. aastal saavutas ta esimese eestlasena võidukoha maailma prestiižseimal loodusfotokonkursil Wildlife Photographer of the Year.

Loodusõhtu „Putukate ootamatu elu: mis toimub talvises lumes ja lumel?“ toimub 10. jaanuaril kell 18 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal. Osalustasu on 3 eurot.

Loodusõhtust saab osa võtta ka Zoomi kaudu.

European mink

Konverents „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika“

Kägu

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimuval loodusõhtul on teemaks aasta lind kägu