Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Lasteprogrammidele, kus saab koos Kollaste Kassidega mängida, on veel vabu aegu

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed korraldab koostöös Vanemuise teatriga lasteaia- ja algklassilastele mängulisi programme. Registreerumine programmidele on avatud.

Lasteprogramm „Ananass ja Kollane Kass“ on mõeldud lasteaia- ja algklassilastele. Vanemuise Kollased Kassid tulevad külla botaanikaeda, kus koos sukeldume taimede- ja teatrimaailma: avastame, lustime ja meisterdame! Muuhulgas saame teada, kus kasvab ananass ja kas seda sööb ka teatrikass. Esimene tund toimub 13. novembril. Tutvu toimumisaegadega!

Paaristund „Mängult või päriselt“ toimub nii Vanemuise teatris kui ka Tartu Ülikooli loodusmuuseumis, kus koos Kollaste Kassidega õpime, kuidas on kombeks teatris käituda, astume ise lavale ja tutvume saaliga. Loodusmuuseumis räägime päris loomariigist ja arutame, kuidas tuleks looduses käituda ning uurime, kuidas näeb välja Eesti looduses elav „kollane kass“. Selle aasta viimane tund toimub juba 8. novembril. Tutvu toimumisaegadega!

Lasteprogramm „Pöörane pööripäev“ on mõeldud lasteaia- ja algklassilastele. Külm ja soe, öö ja päev – kõik muutub pöörase kiirusega ja on meeldivalt pöörane. Lasteprogrammis uurime loomade erinevaid käitumisi ja kohastumusi erinevatel aastaaegadel. Loodusmuuseumisse tulevad külla Vanemuise teatri Kollased Kassid, kellega koos saab tunda rõõmu mängust ja mängimisest. Esimene tund toimub 18. märtsil 2024. Tutvu toimumisaegadega!

Lasteprogrammis osalemiseks on vajalik grupi eelnev registreerimine e-kirjaga natmuseum.haridus@ut.ee või telefonil 737 6076. Osalemine on tasuline: 145 eurot rühma kohta. Ühte tundi mahub kuni 25 osalejat.

Kollased Kassid
Inimene uurib luubiga puukoort

Eesti koolid alustavad esimest loodusvaatluste minimaratoni

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näitusesaal