Foto:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Näitus „Metsanotsu – tõeline siga“

Tartu ülikooli loodusmuuseumis on avatud Eesti loodusmuuseumi loodud näitus „Metsanotsu – tõeline siga“. Uue talvise kuue saanud väljapanek tutvustab metssiga ja tema igapäevast elu. Külastajal on võimalik näha ja imiteerida erinevaid metssea elus olulisi tegevusi, näiteks tunda lõhnu, katsuda materjale ning näha läbi sea silmade. Lisaks saab võrrelda metssea ja kodusea koljusid, tutvuda metssea hügieeni- ja ilutoimingute ning pereeluga. Lapsed saavad tuhnida tammetõrudes ning pugeda seapessa.

Näitus „Metsanotsu – tõeline siga“ oli Eesti loodusmuuseumis avatud 5. novembrist 2015 kuni 27. märtsini 2016. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis saab näitust külastada 26. novembrist 2016 kuni 16. aprillini 2017. Näitus on avatud teisipäevast pühapäevani kella 10–18, külastamine muuseumipiletiga.

Metssea kohta on levinud mitmeid eksiarvamusi, paljud näevad temas vaid rumalat põllu sonkijat ja räpast kommeteta looma. Lähemalt vaadates näitab sea nii mõnigi tegu, et tegemist on targa, puhtust armastava ja lausa eeskujuliku loomaga.

Näituse kuraator Lennart Lennuk Eesti loodusmuuseumist

Näituse koostas Eesti loodusmuuseum, seda täiendas Tartu Ülikooli loodusmuuseum.

Kuraatorid: Lennart Lennuk, Mats Kangur (Eesti loodusmuuseum), Karin Pai, Inge Kukk, Margot Sakson (Tartu Ülikooli loodusmuuseum)
Kujundus: Loovagentuur Pult
Tekstide toimetamine: Ad Altum OÜ
Tõlked: Marina Maran, Marina Grigorova
Fotode print: trükikoda Artproof

Tartu Ülikooli loodusmuuseum tänab: Veljo Runnel, Piret Eensoo, Renek Harsija, Eha Järv, Piret Kriisa, Kelli Hanschmidt, Andro Truuverk, Märt Kütas, Harri Valdmann.

  

Image
#koostöö #kultuur #teadus
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Loodusõhtu „Mis on ristimetsad ja milline on nende roll tänapäeva loodushoius?“

#koostöö #kultuur
Taskuhäälingu salvestamine stuudios

Taskuhääling „Rukkirääk“ alustas teist hooaega

#kultuur #teadus
Näitused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Võta osa näituse „Tolmeldamise võlu ja valu“ viimasest kuraatorituurist