Algas registreerimine konverentsile "Elurikkus loodushariduses"

Tartu Ülikooli loodusmuuseum korraldab 29. mail 2015 kell 10-14 Tartus Vanemuise 46 auditooriumis 246 konverentsi "Elurikkus loodushariduses". Uurime, kuidas loodusharidus toetab elurikkuse seostest arusaamist ning elurikkuse väärtustamist ja säilitamist.

Konverentsil tutvustatakse teaduse teekaardi projekti NATARC ning Keskkonnaagentuuri algatatud elurikkuse portaali ideed. Diskussioonpaneelil arutatakse, millised on erinevate osapoolte koostöövõimalused ning kuidas seda tõhusamaks muuta. Üheks oluliseks teemaks on ka loodushariduse integreerimine tulevasse elurikkuse portaali. Päevajuht on Arko Olesk.

Konverentsi päevakava
10.00-10.30 Saabumine, registreerimine
10.30-10.40 Sissejuhatus. Veljo Runnel, Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Kogemused ja perspektiivid
10.40-11.00 Loodusharidus täiskasvanutele. Riho Kinks, Eesti Ornitoloogiaühing
11.00-11.20 Loodusharidus läbi looduskaitse. Silvia Lotman ja Kertu Hool, Eestimaa Looduse Fond
11.20-11.40 Interaktiivne loodusharidus. Kristjan Adojaan, 5D Vision
11.40-12.00 Keskkonnateadlikkusest elurikkuse säilitamise perspektiivist. Marit Suurväli, Keskkonnaministeerium

12.00-12.20 Kohvipaus

Süsteemid ja lahendused
12.20-12.40 Eesti eElurikkuse portaal, loodusteaduslikud kogud loodushariduse teenistuses. Urmas Kõljalg, NATARC
12.40-13.00 Eesti elurikkuse portaal. Lauri Klein ja Reigo Roasto, Keskkonnaagentuur
13.00-13.45 Diskussioonpaneel "Kuidas elurikkuse olemust seletada nii, et see inimestele korda läheb?". Arutelu juhib Arko Olesk.
13.45-14.00 Lõppsõna

Pärast konverentsi saab külastada TÜ loodusmuuseumi loodusteaduslikke kogusid. Korraldajal on õigus teha päevakavas muudatusi.

Konverentsile on oodatud need, kes soovivad kaasa rääkida loodushariduse ja elurikkuse valdkonna lõimimises ning on huvitatud nende valdkondade arengusuundadest. Osalemine on tasuta, vajalik on eelnev registreerimine. Kohtade arv on piiratud.

European mink

Konverents „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika“

samblik

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seente- ja samblikekogust leiti kaks Leedus seni avastamata liiki