Autor:
Külli Kalamees-Pani

Seenenädal

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia seenenädal toimub 5.–10. septembrini.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub osa võtma seenenädala sündmustest.

Seenenädal toimub sügiseti ja on traditsiooniline sündmustenädal, mis pühendub seentele. Ootame nii väikseid kui ka suuri huvilisi osa võtma põnevast seeneõhtust, seeneretkest metsa ja uudistama sügisseeni näitusel.

Sel aastal toimub seenenädal 5.–10. septembrini. Terve nädala jooksul võib Tartu Ülikooli botaanikaaias otsida sildistatud kasvavaid puuseeni.

Teisipäeval, 6. septembril kell 18 toimub loodusõhtu, mis on pühendatud aasta seenele „Kõrreliste tõlvtõvik – tema sõbrad ja sugulased“. Esineb mükoloog Kadri Põldmaa. Seeneõhtul osalemine piletiga!

Neljapäeval, 8. septembril kell 10–15 sõidame metsa seenele! Koos juhendaja Külli Kalamehega õpime tundma seeni ja kogume loodusmuuseumi näituse tarvis seeni. Seeneretkel on võimalik saada uusi teadmisi seentest ning esitada küsimusi retke juhile, kes jagab seenealast infot. Vajalik on eelregistreeruda. Osalemine osalustasuga! Retk jääb ära seente vähesesuse tõttu. Suvi oli soe ja vihma sadas vähe. Vabandame ebameeldivuste pärast.

Reedel, 9. septembril ja laupäeval, 10. septembril toimub ülikooli loodusmuuseumi seminarialal iga-aastane seenenäitus. Külastajad saavad tutvuda sügisseentega: pilvikutest, puravikest, riisikatest, kännu- ja kukeseentest kuni väga mürgiste kärbseseenteni välja. Näitusel on seened eksponeeritud koos söödavuse ja mürgisuse teabega. Näitusel jagavad seeneinfot konsultandid – ootame seenenäitusele ka külastajate leitud seeni, mille kohta soovitakse lisainfot teada saada. Külastajatel on seenenäituse piletiga võimalus uudistada seenenäitust ja loodusmuuseumi püsiekspositsiooni ja näitust „Tolmeldamise võlu ja valu“. Külastamine piletiga!

Looduspäev

Koolivaheaja looduspäevad
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Huvilised on oodatud 17. veebruaril kell 11–15.30 huvipäevale „Põnevad karbid ja teod“

Kits põllul

Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali kaaskorraldajate veebikohtumine toimub 1. veebruaril