Autor:
Külli Kalamees-Pani

Seenenädal: seeneõhtu 6. septembril

Sügise hakul tähistame traditsioonilist seenenädalat, mis toimub 6.–9. septembrini. Taas kord avastame seente salapärast maailma loodusõhtul, seeneretkel ja värvikireval seenenäitusel. 

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed korraldab traditsioonilise seenenädala septembri alguses. Kõik huvilised on oodatud osa võtma põnevast seeneteemalisest loodusõhtust.  

Kolmapäeval, 6. septembril kell 18 räägib bioloog ja loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani seente eluviisist ja praktilisest seenetundmisest. Võrdlusele tulevad sarnased seeneliigid, mida võib omavahel segamini ajada: kitsemampel ja valge kärbseseen, kasepilvik ja roheline kärbseseen, soomusmampel ja külmaseen, roosa ja panter-kärbseseen, kännumampel ja jahutanuk. 

„Seente korjamisel ja määramisel ei piisa ainult seene või kübara värvist, vaid tuleb kindlasti vaadata ka kübara alla, kas on eoslehekesed, torukesed või hoopis narmad. Oluline on tähele panna erinevaid tunnuseid jalal või nuusutada lõhna. Tähtis on märgata ka seene elupaika,“ ütles Külli Kalamees-Pani.  

Loodusõhtu „Seente mitmekesisus“ toimub 6. septembril kell 18 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal. Osalustasu on 3 eurot. 

Seenenädalat aitab korraldada SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.  

Karud teatris

Ootame noori osalema linnalaagris „Karupoja suveseiklus“!

Tarantel

Koolivaheaja looduspäev „Putukad ja ämblikud“

Mardikas

Huvipäev „Putukate ja ämblike kevad“