Autor:
Grete Johanna Korb

Alates 28. veebruarist on Loodusfestivali fotokonkursi „Metsik linn“ võidutööde näitus avatud Rahvusarhiivi Noora maja fuajees

Kuu aja jooksul teisipäevast, 28. veebruarist 24. märtsini saab Rahvusarhiivi Noora maja fuajees näha Loodusfestivali fotokonkursi „Metsik linn“ näitusel konkursi võidutöid.

Alates 2016. aastast korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed Loodusfestivali linnalooduse fotokonkurssi „Metsik linn“, mis keskendub linnalooduse ja linnakeskkonna suhetele. Kuue aasta jooksul on konkursile saadetud ligi poolteist tuhat fotot, nendest parimatest parimad on välja valinud žürii. Näitus koondab 2016–2022. aasta võidutööd nii laste ja noorte kui ka üldarvestuse kategoorias.

Fotokonkurss „Metsik linn“ toob fookusesse meid ümbritseva keskkonna – konkursi eesmärk on ennekõike tabada iga osaleja nägemust linnaloodusest. „Loodus ei pea vastanduma linnale, kuid võib mõjuda linnas ootamatult, rõõmustavalt, veidralt, sobimatult, lootustandvalt,“ sõnas Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein. „Üllatuslikud momendid on väärt pildile jäädvustamist ja seda illustreerib hästi ka seniste fotokonkursi võidutööde näitus. Hästi tabatud pilt jutustab natuke nii inimese, linna kui ka looduse kohta.“

Sel aastal ootab Loodusfestivali linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“ fotosid võistlustulle 27. märtsist kuni 7. maini. Info konkursil osalemise kohta kuulutatakse välja märtsi keskpaigas loodusfestivali kodulehel, võidutööd kuulutatakse välja juunis Loodusfestivalil. Samuti soovitame kuulata Veljo Runneli ja fotokonkursi žüriiliikme Urmas Tartese vestlust linnalooduse pildistamisest ja eelmise aasta fotokonkursi tulemustest. Taskuhäälingu „Rukkirääk“ eelmise hooaja kümnes saade salvestati Matsalu loodusfilmide festivalil ja on järelkuulatav enim kasutatavatel striimimisplatvormidel.

Fotokonkursi „Metsik linn“ parimate tööde näitus on Rahvusarhiivi Noora maja fuajees avatud 28. veebruarist 24. märtsini. Näitust saab külastada tasuta tööpäeviti kell 9–19 aadressil Nooruse tn 3, Tartu. Varem on näitust eksponeeritud Tartu Ülikooli botaanikaaias ja Tallinna Botaanikaaias.

Selle aasta Loodusfestival toimub 7.–11. juunini. Festivali peakorraldaja on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, sündmuseid aitavad korraldada partnerid üle Eesti. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Loodusfestivali toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja SA Tartu 2024.

#koostöö #kultuur
Loodusfestivali visuaal

Loodusfestival kutsub osalema taas linnalooduse fotokonkursil „Metsik linn“

#instituudist #koostöö #kultuur
Näitus Oecologicumis

Näitus „Muuseumi majad“ on avatud Oecologicumis

#kultuur
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Luuletaja ja muusik Lauri Sommer esineb märtsikuu loodusluuleõhtul