Autor:
Egle Tammeleht

Loodusfestival: karu, meie igipõline naaber

Teisipäeval, 14. juunil toimub Tartu Ülikooli loodusmuuseumis kaks 2022. aasta loomale – karule – pühendatud sündmust, mida korraldavad koostöös ülikooli loodusmuuseum, Tartu Kunstikool ja Eesti Terioloogia Selts.

Käesoleva aasta loom on pruunkaru (Ursus arctos), kes on inimesele sageli lähedasem naaber kui me arvame või tahame. Loodusfestivalil pühendame aasta loomale kaks olulist sündmust, kus saame karuga lähemalt tuttavaks. Toimuvad õpituba karu joonistamisest Viktoria Haluse juhendamisel ning loodusõhtu „Karu – meie igipõline naaber“ teriloogi Egle Tammelehega.

„Kutsun kõiki huvilisi Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse uudistama karusid ja karunimelisi selgrootuid, keda kõiki võib kohata Eesti looduses. Loodusfestivali ühel päeval teeme juttu käesoleva aasta loomast – on ju ka tema meie naaber! Seekord saab karu aga mitte lihtsalt vaadata ja tema kohta lugusid kuulata, vaid ka joonistada,“ rääkis Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein.

Ootame karuteemalistele sündmustele kõiki huvilisi. Sel päeval saab loodusmuuseumis tutvuda muuseumi kogude eksemplaridega, keda tavapäraselt püsinäitusel näha ei saa. Toome vaatajate ette pruunkaru, pruunkaru kolju ning mitmesugused selgrootud, kelle nimi viitab karule.

Joonistamise töötuba noortele ja täiskasvanutele algab loodusmuuseumi seminarialal kell 17. Klassikalist joonistamist tuleb Tartu Kunstikoolist tutvustama Viktoria Halus. Kell 18 järgneb vestlus karude teemal, kus loodusõhtul „Karu – meie igipõline naaber“ avab Tartu Ülikooli terioloog Egle Tammeleht karude maailma. „Räägime, mida me karu elust Eestis teame ning kuidas temaga heanaaberlikke suhteid hoida,“ sõnas Tammeleht.

Kõik joonistajad saavad jääda loodusõhtut kuulama ning kõik loodusõhtu huvilised on oodatud eelnevalt tutvuma spetsiaalselt selleks puhuks loodusmuuseumisse üles seatud tavapäratu mininäitusega. Joonistamiseks on kohapeal olemas paberid ja pliiatsid.

Loodusfestivali karuteemalised sündmused toimuvad Tartu Ülikooli loodusmuuseumis 14. juunil kell 17–20. Sündmustel osalemine on sooduspiletiga 3€.

#õppimine #teadus #ühiskonnale
Aasta lind aul: isane lind talvesulestikuga

Loodusõhtu „Kes on aasta lind aul ja kuidas tal läheb?“

#kooliõpilasele #õppimine
Jõuluvaheaeg - talvevaheaeg Tartus lastega - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Huvipäev „Talvised loomarajad”

#kooliõpilasele #koostöö #õppimine #õpetamine
Õppeprogrammid - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Telli õppeprogramm