Loodusõhtu „Allikate salaelu ehk kes seal siis ikkagi elavad"

6. veebruari loodusõhtul tutvustab loodusajakirjanik Kristel Vilbaste Eesti allikaid, nende elustikku ja allikatega seonduvat folkloori.

Allikad on elupaigana üldiselt üsna ebasobivad, aga püsiv temperatuur loob seal ainulaadse elupaiga põnevatele liikidele. Allikad on esimene paik, kus kevadel haljendama lööb ning mille kaldal talvel jäälindu võib kohata. “Loodusõhtul teeme juttu Eesti 15 000 allika eriilmelisusest ja sellest, kuidas nad meie maastikule eripära annavad. Räägime ka sellest, miks on allikad meie rahvale läbi aegade olulised olnud, seda nii joogivee saamiseks, tervendamiseks kui ka rekreatsiooniks,” tutvustas Kristel Vilbaste saabuvat loodusõhtut.

Kristel Vilbaste on loodusajakirjanik, Tallinna Ülikooli doktorant ja mitmete loodusraamatute autor. 2013. aastal ilmus tema sulest raamat “Eesti allikad”, kuhu said talletatud paljude eestlaste lood seoses Eestimaa rahvaallikatega.

Loodusõhtu Kristel Vilbastega toimub 6. veebruaril kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46). Kõik huvilised on oodatud kuulama.

Pilet 3 eurot.

Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


JÄRELVAATA LOODUSÕHTUT SIIN: https://www.uttv.ee/naita?id=28204

#õppimine #teadus #ühiskonnale
Aasta lind aul: isane lind talvesulestikuga

Loodusõhtu „Kes on aasta lind aul ja kuidas tal läheb?“

#kooliõpilasele #õppimine
Jõuluvaheaeg - talvevaheaeg Tartus lastega - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Huvipäev „Talvised loomarajad”

#kooliõpilasele #koostöö #õppimine #õpetamine
Õppeprogrammid - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Telli õppeprogramm