Loodusõhtu „Kas põllumajandus on loodus- või majandusteadus?“

6. novembri loodusõhtul räägib Tartu Ülikooli taimeökoloogia doktorant Tanel Vahter säästvast arengust ja põllumajandusest.

Nii nagu maailma rahvastik, on ka maailma põllumajandustoodang viimase sajandi jooksul mitmekordistunud. Tehnoloogia võidukäigu järel on toidutootmisest ning rohelise revolutsiooni eduloost saanud miski, mis on justkui alati olemas olnud, kuid mille tulevikule mõtleme harva. Vahejuhtumid mürgimaasikate või joogikõlbmatu põhjavee näol on vaid murettekitav kõrvalekalle, mille eest hoiavad meid regulatsioonid ning normid.

„Loodusõhtul läheme rännakule läbi põllumajanduse oleviku ja mineviku. Uurime, milline on küllusliku toidulaua hind ning kas tehnoloogia aitab meid ka ees seisvate väljakutsete ületamisel. Lendame läbi maailma ning jalutame ka kodumaa kõrrepõldudel, vahest vaatame isegi mulla alla. Arutelus üritame mõista majanduse ja looduskeskkonna puutepunkte, vastuolusid ja koostöövõimalusi,“ sõnas Tanel Vahter loodusõhtu kirjeldamiseks.

Tanel Vahter on Tartu Ülikooli taimeökoloogia töögrupi liige ja taimeökoloogia doktorant.

Loodusõhtu Tanel Vahteriga toimub 6. novembril kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46). Kõik huvilised on oodatud kuulama.

Pilet 3 eurot.

Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


JÄRELVAATA LOODUSÕHTUT SIIN: https://www.uttv.ee/naita?id=29012

#õppimine #teadus #ühiskonnale
Aasta lind aul: isane lind talvesulestikuga

Loodusõhtu „Kes on aasta lind aul ja kuidas tal läheb?“

#kooliõpilasele #õppimine
Jõuluvaheaeg - talvevaheaeg Tartus lastega - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Huvipäev „Talvised loomarajad”

#kooliõpilasele #koostöö #õppimine #õpetamine
Õppeprogrammid - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Telli õppeprogramm