Loodusõhtu „Kuidas kohaneda inimesega?"

17. jaanuari loodusõhtul “Kuidas kohaneda inimesega?” Tartu Ülikooli loodusmuuseumis räägib loomaökoloog ja teaduse populariseerija Tuul Sepp linnade kasvavast mõjust erinevatele liikidele ning loodusele.

Linnade pindala ja mõjuala suureneb kõikjal maailmas. Üha enam liike leiab ennast elamas inimese poolt muudetud keskkonnas. “Loodusõhtul tuleb juttu, kas linnad pakuvad loomadele väljakutsete kõrval ka muid võimalusi ja kuidas toimub loomade kohanemine linnatingimustega?” rääkis Tuul Sepp saabuvast loodusõhtust.

Samuti kuuleb loodusõhtul, mida me saame inimeselooma ja tema tervise kohta teada, uurides metsikute loomade toimetulekut ning evolutsiooni linnas. Ettekandes tugineb Tuul Sepp uuringutele ja ideedele, mille kallal ta töötas kaheaastase järeldoktorantuuri jooksul Arizona kõrbelinnas Phoenixis.

Tuul Sepp on loomaökoloog, teaduse populariseerija ja Arizona Osariigi Ülikooli järeldoktor. Teadurina uurib ta lindude füsioloogiat, ökoloogiat, immunoloogiat ning nende käitumist. Tema doktoritöö rohevintide hematoloogilistest tervisenäitajatest võitis 2012. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi peapreemia. Samuti on ta olnud 2012. aastal ajakirja Eesti Looduse kõige viljakam autor. 2012. ja 2018. aastal pälvis ta Eesti teaduse populariseerimise auhinna.

Kõik huvilised on oodatud kuulama. Loodusõhtu Tuul Sepaga toimub 17. jaanuaril kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46).

 Pilet 3 eurot.

Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


JÄRELVAATA LOODUSÕHTUT SIIN: https://www.uttv.ee/naita?id=28095

#õppimine #teadus #ühiskonnale
Aasta lind aul: isane lind talvesulestikuga

Loodusõhtu „Kes on aasta lind aul ja kuidas tal läheb?“

#kooliõpilasele #õppimine
Jõuluvaheaeg - talvevaheaeg Tartus lastega - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Huvipäev „Talvised loomarajad”

#kooliõpilasele #koostöö #õppimine #õpetamine
Õppeprogrammid - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Telli õppeprogramm