Silmast silma elevantide ja lõvidega

1. veebruaril 2017 kell 18.00
Tartu ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46)
Pilet 3 eurot

Veebruarikuu loodusõhtu viib külastajad eksootilisse Aafrikasse. Oma safarimuljeid Botswanast ja Sambiast jagab bioloog ja loodusgiid Rein Kuresoo. Mis põhjused meelitavad inimesi põnevale, kuid samas ka ohtlikuna näivale safarile Aafrikas? Kas safariturism on vaid hullude adrenaliinisõltlaste ajaviide?  

Lisaks värvikatele olustiku- ja looduskirjeldustele, mida ilmestavad lummavad fotod, tutvustab Rein Kuresoo loodusõhtul ka Aafrika loodusreiside praktilisemat poolt: mida teha, kui lõvi laagrist läbi jalutab või keda tuleks rohkem karta, kas sääske või jõehobu? 

Sambiat ja Botswanat peetakse ehtsateks safarimaadeks, kus loomade arvukus on suur ning loodus on püsinud muutumatuna miljoneid aastaid. Botswanas on näiteks Aafrika suurim elevandipopulatsioon, kuid ka lõvide, leopardide ja gepardite asualad on mandri ühed suuremad. 

“Ühe piirkonna looduse põhjalikus tundmises on oma võlu – kui õppida nägema suuremaid seoseid, mis valitsevad ühel kontinendil, siis tunned, et iga reis ei tee üksnes su maailma kirevamaks, vaid saad ka tõepoolest targemaks,” selgitab oma Aafrika kiindumust Rein Kuresoo.

Loodusõhtud muuseumis toimuvad iga kuu esimesel kolmapäeval. Loodusõhtu pääse on 3 eurot, mida saab tasuda enne üritust muuseumi kassas.

Loodusõhtut modereerib Veljo Runnel.
Ürituse toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Foto: Rein Kuresoo


JÄRELVAATA LOODUSÕHTUT SIIN: https://www.uttv.ee/naita?id=25250
 

#õppimine #teadus #ühiskonnale
Aasta lind aul: isane lind talvesulestikuga

Loodusõhtu „Kes on aasta lind aul ja kuidas tal läheb?“

#kooliõpilasele #õppimine
Jõuluvaheaeg - talvevaheaeg Tartus lastega - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Huvipäev „Talvised loomarajad”

#kooliõpilasele #koostöö #õppimine #õpetamine
Õppeprogrammid - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Telli õppeprogramm