Autor:
Silvia Luik

Näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi vahetuv näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“ keskendub putuktolmeldajatele ja nende tähtsusele.

Näitus tutvustab taimi tolmeldavate putukate mitmekesisust, põnevaid kohastumusi ning ka inimtegevusest tekkinud ohte, mis varitsevad nii putukaid kui ka neist sõltuvaid taimi. Näitus tuletab meelde, et selle rikkuse säilimine on tänapäeval suuresti inimese enda kätes. 

Tartu Ülikooli botaanikaaia avamaal infotahvlitelt saab uudistada, missugused taimed ja putuktolmeldajad on vastastiku kohanenud. Taimede juures asuvad infotahvlite asukohad on märgitud infovoldikule, mis on saadaval botaanikaaia külatuskeskuses.

Koroonapiirangute tõttu toimus näituse avamine veebis Tartu Ülikooli loodusmuuseumi Facebooki lehel 4. juunil 2021.

Näituse valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Taimede ja putukate elu on omavahel keerukalt põimunud, kus üks pool ei saa läbi teiseta ning kogu ülejäänud elusloodus sõltub sellest suhtest. Avame näitusel läbi fotode ja interaktiivsete eksponaatide putuktolmeldajate rikkaliku maailma, kus loodusehuvilisel külastajal ei jää muud üle kui imestust väljendada.

Näituse kuraator bioloog Veljo Runnel

Kuraator: Veljo Runnel 
Kujundaja ja graafiline disain: Margot Sakson 
Illustratsioonid: Grete Alt 

Näitust külastama!

Näitust saab külastada muuseumipiletiga ja jääb avatuks Tartu Ülikooli loodusmuuseumi vahetuvate näituste saalis 28. veebruarini 2023.  

Külastusinfo
Katrin Mäeots

Tartu Ülikooli botaanikaaed ootab huvilisi aiapäevale

üritus Tartus - Loodusloovusfestival

Linnupesade sari: Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ja ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel

Mäng botaanikaaias

Botaanikaaias saab osaleda Loodusloovusfestivali otsimismängus