Autor:
Veljo Runnel

Võta osa näituse „Tolmeldamise võlu ja valu“ viimasest kuraatorituurist

Laupäeval, 28. jaanuaril toimub viimane kuraatorituur näitusel „Tolmeldamise võlu ja valu“. Tuuri juhib näituse kuraator Veljo Runnel. 

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi vahetuva näituse saalis saab veel kuu aega külastada näitustTolmeldamise võlu ja valu, mis keskendub putuktolmeldajatele ja nende tähtsusele. Näitus tutvustab taimi tolmeldavate putukate mitmekesisust, põnevaid kohastumusi ning ka inimtegevusest tekkinud ohte, mis varitsevad nii putukaid kui ka neist sõltuvaid taimi. Näitus tuletab meelde, et selle rikkuse säilimine on tänapäeval suuresti inimese enda kätes

Näitusel on põhirõhk putukatel, kuna nemad teevad taimede tolmeldamisel ära lõviosa tööst. Putukad on üleüldse üks väga põnev seltskond. Kui osata vaadata, siis peegeldub putukaliikide omavahelistes suhetes peaaegu terve maailm.

 

Veljo Runnel

Tartu Ülikooli botaanikaaia avamaal infotahvlitelt saab uudistada, missugused taimed ja putuktolmeldajad on vastastiku kohanenud. Taimede juures asuvad infotahvlite asukohad on märgitud infovoldikule, mis on saadaval botaanikaaia külastuskeskuses. 

Kuraatorituur Veljo Runneliga toimub 28. jaanuaril kell 12 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis vahetuva näituse saalis. Näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“ jääb avatuks 28. veebruarini. Osalemine muuseumipiletiga.

Näituse valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

#kestlikkus #teadus
Loodusfestivali visuaal

Loodusfestival kutsub loodusvaatluste maratoni aladest teada andma

#koostöö #kultuur
Loodusfestivali visuaal

Loodusfestival kutsub osalema taas linnalooduse fotokonkursil „Metsik linn“

#instituudist #koostöö #kultuur
Näitus Oecologicumis

Näitus „Muuseumi majad“ on avatud Oecologicumis