Autor:
AHHAA

29. septembril on kõik huvilised oodatud teadlaste ööle

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub 29. septembril teadlaste ööle. Nii loodusmuuseum kui ka botaanikaaed on tavapärasest kauem avatud ja toimuvad eriprogrammid. 

Teadlaste öö festival on teadust populariseerivate sündmuste sari, mille idee on tutvustada teadussaavutusi publikule ja äratada laiemat huvi teaduse vastu. Sel õhtul demonstreeritakse, kuidas on teadus meie igapäevaeluga läbi põimunud. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias toimuvad koguperele suunatud ekskursioonid. 

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimub kell 19 ekskursioon zooloogilistesse kogudesse. Zooloogia teadur Villu Soon tutvustab maailma loomaliikide eksemplare ja jagab põnevaid fakte, näiteks millist eksemplari on kasutatud Nublu muusikavideos. Kuni 20 inimest saab avastada kogusid. Kogunemine on muuseumi fuajees. Kell 20 algab muuseumis peredele mõeldud ekskursioon, kus saab rännata Maa eluta ja elusa looduse arenguloo radadel. Muuseumi ekskursiooni osalejate arv piirdub 25 inimesega.  

Tartu Ülikooli botaanikaaias algab kell 18 ekskursioon avamaal. Margit Hirv tutvustab külastajatele botaanikaaia osakondi ja seal kasvavaid taimi. Osalejate arv on kuni 25 inimest. Kogunemine on kassa juures. Kell 19 toimub botaanikaaia õppeklassis näituse „Taimede lummuses“ kuraatorituur Katrin Puskariga. Näitusele on välja pandud taimedega värvitud tekstiilid, mis on kõik uuskasutusmaterjalid.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed on teadlaste ööl, 29. septembril avatud kella 21-ni. Sissepääs on tasuta.  

Looduse loor

Homme avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaias näitus, mis uurib inimese suhet loodusega

Koor vaatab Kaljo Põllu motiivi

Tartu lodjakojas esietendub multimeedialavastus „Emajõe sünd“

LVM

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tiitliaastal toimub läbi aegade suurim loodusvaatluste maraton