Autor:
Silvia Luik

Katrin Puskari taimetrüki teoseid saab vaadata botaanikaaias eksponeeritud näitusel

Taimetrükk on tehnika, mille abil saab taimekujutisi kanda kangale. Näitus „Taimede lummuses“ on Tartu Ülikooli botaanikaaias avatud 26. novembrini. 

Taimetrüki, ka taimeprindi või ecoprindi tehnikaga saab taimede kujutisi kanda riidele, paberile, nahale ja keraamikale. Näitusele on välja pandud taimedega värvitud tekstiilid, mis on kõik uuskasutusmaterjalid. Autor Katrin Puskar on oma loomingu aluseks võtnud naturaalsest kiust, linast, puuvillast, siidist materjalid, mille värvimisel on kasutanud erinevaid taimelehti ning sinipuu, košenilli ja šellaki pigmente.

„Looduses on kõik pidevas muutumises, seepärast on ka kangale jõudev tulemus peaaegu alati pisut erinev ja üllatusi pakkuv,“ seletas Puskar. „Sama taime leht võib kevadel ja sügisel anda täiesti erineva ning üllatava tulemuse.“

Image
Botaanikaaia taimetrüki näitus

Aednikku ja hobikunstnikku Katrin Puskarit on taimemaailm köitnud lapsepõlvest saadik. „Võisin vanaisaga kalal kaasas olles tundide viisi jälgida veealuste taimede müstilist liikumist. Tore oli oodata, et millal see vorstirohi või põdrakanep lõpuks õitsema hakkab,“ sõnas ta. Huvi taimede vastu viis õppima aiandust, mis täna on Puskari hobi, töö ja kirg. Taimede tundmine ja huvi taimede vastu on juhtinud teda taimetrükini, mida kunstnik viljeleb.

Näitus „Taimede lummuses“ on avatud 18. septembrist kuni 26. novembrini Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis. Näitust saab külastada botaanikaaia piletiga. Näitusele tulles palume arvestada botaanikaaias tehtavate remonditöödega.