Author:
Muuseumiöö

Ööliblikate salapärane maailm – Muuseumiöö Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub Muuseumiööle liikuma. Muuseumiööl saab osa võtta kaasahaaravatest tegevustest.

Tänavuse Muuseumiöö teema – öös on liikumist – on inspireeritud liikumise teema-aastast, mil tähelepanu all on tervislikud eluviisid ja liikumisharrastus. Lisaks sportimisele, mis esialgu pähe torkab, tähendab liikumine ka reisimist, sihtide poole pürgimist, arengut. Muuseumiööl ka salapärast liikumist, mis näitusesaalis liigutama hakkab.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis saab terve õhtu jooksul külastada püsiekspositsiooni „Maa. Elu. Lugu“, võtta osa Liina Lemberi ööliblikate installatsioonist, paitada Madagaskari sisiprussakaid, vaadelda rändkivisid ja mineraale ning panna proovile oma teadmisi otsimismängus. Kell 19 ja 20 toimub koos disaineri Liina Lemberiga ööliblika töötuba „Tunnete aed“, kus õpime tundma, milliseid värve näeb ja meeli kasutab ööliblikas. Tegemist on eksperimentaalse töötoaga, kus käsitleme ööliblikate, taimede ja (tehis)valgusega seotud teemasid. Näiteks leiame vastuse küsimusele, kuidas ööliblikad endale sobilikud taimed ööpimeduses üles leiavad. Osalemine eelregistreerimisega loodusmuuseum@ut.ee või telefonil 737 6076.

Tartu Ülikooli botaanikaaias saab reisida troopikasse, rännata kasvuhoonete roheluses, otsida taimede vahelt keraamilisi kunstiteoseid. Näitus „Ex terra. Hortus luteus“ avab keraamika maailma – näha saab skulpturaalseid objekte ja skulptuure, mille valmimisel on kasutatud puupõletuse meetodit. Õhtu jooksul toimub õppeklassis loovusering, kus kuivatatud taimedest saab meisterdada toredaid kaarte. Samuti tasub oma teadmisi proovile panna otsimismängus. Samuti on avatud öiseks jalutuskäiguks botaanikaaia avamaa.

Muuseumiöö toimub laupäeval, 20. mail. Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse ja botaanikaaeda ootame külastajaid kell 18–22. Sissepääs piletiga 1 euro.

 

Image
#koostöö #kultuur #õppimine
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfotograaf Urmas Tartes korraldab Loodusfestivali ajal fotokoolitust

#Tartu2024 #koostöö #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfestival x Ööülikool: avalik salvestus „Elu aed on metsikult ilus“

#Tartu2024 #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfestivali programm „Elu aed“ on avalik